Facebook Google+ Twitter

Przygotuj się do rejestracji auta

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-19 10:29

Rejestracja to ostatni krok, by stać się pełnoprawnym właścicielem samochodu. Dlatego, aby nie być odprawionym z kwitkiem, warto się wcześniej przygotować.

Fot. ilustracyjna / Fot. ArchiwumZałóżmy, że kupiliśmy już samochód i co dalej? Najpierw powinniśmy udać się do urzędu skarbowego, w którym uiścimy opłatę z tytułu kupna-sprzedaży. Pozostałe sprawy załatwimy w wydziale komunikacji. Kolejność jest dowolna, jednak warto pamiętać, że na załatwienie sprawy w urzędzie skarbowym mamy tylko 14 dni od momentu kupienia auta. Na wizytę w WK mamy nieco więcej czasu, bo aż 30 dni.

Wcześniej warto się dowiedzieć, jakie dokładnie dokumenty są nam potrzebne. Do zarejestrowania auta niezbędne jest wypełnienie specjalnego wniosku – ten znajdziemy w wydziale komunikacji – na podstawie którego urząd będzie mógł rozpocząć proces rejestracji naszego auta. I tutaj pojawiają się różne drogi w zależności od tego, gdzie kupiliśmy auto: w Polsce czy zagranicą, oraz czy jest ono nowe czy też używane. Pamiętajmy również o tablicach rejestracyjnych.

Marcin Kruszewski

Przeczytaj więcej na [a]http://www.motofakty.pl/artykul/przygotuj_sie_do_rejestracji_auta.html;www.motofakty.pl[/a

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.