Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33632 miejsce

Przyjaciel Jana Pawła II z wizytą w Zespole Szkół w Laskach

Wczoraj Zespół Szkół w Laskach gościł przyjaciela z ławy szkolnej naszego papieża - pan Eugeniusza Mroza.

Szkoła w Laskach. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Laski_szkola.jpgSpotkanie z panem Eugeniuszem Mrozem było wielkim wydarzeniem nie tylko dla nauczycieli i uczniów
laskowskiej szkoły, ale również dla byłych jej pracowników, a także wybranych rodziców uczących się tam dzieci i młodzieży.

Pan Mróz uczęszczał do wadowickiego gimnazjum z Janem Pawłem II, później
w kolejne rocznice matury, spotykali się najpierw w Pałacu Arcybiskupów w Krakowie, a następnie w Rzymie i Castel Gandolfo. Z maturalnego rocznika Ojca Świętego żyje jeszcze pięciu kolegów, z których czterech mieszka w Polsce a Jerzy Kluger w Rzymie.

Przyjaciel papieża - Eugeniusz Mróz na co dzień mieszka w Opolu. Przebywał w szkole w Laskach od rana. Spotkał się
z przedszkolakami i uczniami klas I-III, którym opowiadał o dziecięcych i młodzieńczych latach Ojca Świętego. Później udał się do zabytkowego kościółka, gdzie odbyła się krótka modlitwa beatyfikacyjna w intencji papieża.

Wiele okazji do wzruszeń i wspomnień było o godzinie 19. Wówczas rozpoczęła się wieczornica, w której udział wzięła nie tylko szkolna młodzież ale również wójt gminy, radni i nauczyciele, a także dawni pracownicy szkoły. Eugeniusz Mróz podczas tego spotkania wspominał Jana Pawła II, mówił o jego życiu, o tym jaki był w latach szkolnych, a jaki później za czasów biskupich, kardynalskich oraz papieskich.

Przyjaciel Ojca Świętego przywiózł do Lasek niecodzienne pamiątki, które dokumentowały przyjaźń łącząca Mroza z Karolem Wojtyłą. Był wśród nich szczególnie cenny list napisany przez papieża zaledwie tydzień przed jego śmiercią.

Na tym wieczornym spotkaniu była też moja mama, która była pod wielkim wrażeniem. Twierdzi, że "to spotkanie było lekcją historii oraz miłości do drugiego człowieka". Mówiła też, że jeśliby jeszcze raz była taka okazja na tak cenne spotkanie, to z pewnością by się na nie wybrała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.