Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9729 miejsce

Przyjaciel z daleka, w internecie czeka

Nowych znajomości poszukujemy wszędzie. W szkole, pracy, na wycieczkach, w klubach. Ale także w internecie. To forma coraz bardziej powszechna i nie zanosi się, by kiedykolwiek miała przestać być popularna.

Znajomość internet może rozwijać. Fot. Archiwum redkacjiDla kogoś niewtajemniczonego taka forma poznawania ludzi może wydać się dziwna. Bo brakuje kontaktu wzrokowego, nie słyszymy głosu drugiego człowieka, a co najważniejsze osoba, z którą rozmawiamy może podawać się za kogoś zupełnie innego, niż w rzeczywistości jest. A tego niestety możemy się spodziewać. Rzeczywiście można przyznać tu trochę racji najostrożniejszym i jak we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Oczywiście przyjaźnie internetowe nie zastąpią tych w prawdziwym życiu, ale przecież można funkcjonować w obu sferach. Jedna nie wyklucza drugiej.

O ile czaty i inne serwisy, na których możemy poznać nowych ludzi są bardzo popularne, o tyle posiadanie przyjaciela z innego kraju czymś powszechnym nie jest. I chociaż ilość zawartych w ten sposób znajomości stale rośnie, to nie jest aż tak rozpowszechniona jak internetowe kontakty z rodakami.

Główną przyczyną. Dla której tego typu znajomości nie są nawiązywane, jest bariera językowa. Czasem to zwykły brak zainteresowania, a niekiedy obawa o brak wspólnych tematów. Takie strony, jak penfriends.com.au czy world-english.org, to dwie z wielu stron, gdzie swoje anonse umieszczają ludzie z całego świata. Także z Polski. Większość pisze w języku angielskim. Mają różne motywacje i zainteresowania. Cel jeden. Zacząć korespondować z kimś z innej części świata.
Strona anglik.net w pewien sposób ułatwia nam zadanie. Dzieli użytkowników na grupy wiekowe. Od razu więc możemy zacząć poszukiwać ludzi chętnych do korespondencji w grupie wiekowej najbardziej nam odpowiadającej. Witryna englishjet.com idzie jeszcze dalej. Pozwala na korzystanie z czatu. Możemy więc dzięki krótkiej pogawędce stwierdzić, czy chcemy zacząć korespondować z konkretną osobą. Wystarczy tylko zalogować się, napisać kilka zdań o sobie, a później czekać, aż nasz przyszły rozmówca się odezwie.

Praca włożona w pisanie e-maili może zaowocować nową znajomością wartą uwagi, ale przynosi również wiele innych korzyści. To przede wszystkim szansa na "szlifowanie" języka obcego. Pisząc z obcokrajowcem nie tylko rozwijamy słownictwo, ale także poszerzamy swój zakres wiedzy z języka o zwroty potoczne używane w codziennym życiu. To również okazja do poznania kultury i obyczajów innych krajów, a także świetne miejsce do wymiany poglądów, czasem inne spojrzenie na życie, a to wszystko w zasięgu naszej ręki.

Można również dopatrzeć się kilku minusów. Bo o ile korzystając z komunikatora internetowego na odpowiedź czekamy kilka sekund, o tyle pisanie e-maila wymaga więcej pracy, a co za tym idzie więcej czasu. Cierpliwość zostaje nagrodzona, bo w odpowiedzi dostajemy dłuższą wypowiedź, a nie kilka słów. Niektórzy wolą jednak natychmiastowe rozwiązania. Dla tych idealny będzie czat, ale form komunikowania jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie tę właściwą.

Taka znajomość może rozwijać jak każda przyjaźń internetowa. I tutaj nie sprawia już różnicy, czy mamy do czynienia z Polakiem czy obcokrajowcem. Jak na większości portali, również na stronach dla poszukujących przyjaciela z innego kraju istnieje ryzyko, że nasz rozmówca może podawać się za kogoś innego. Jednak,biorąc pod uwagę, że pewnie nigdy nie spotkamy znajomego z internetu,
nie powinniśmy się tym przejmować. I jeszcze jeden minus. Internetowe przyjaźnie mają to do siebie, że często rozczarowują. Bo ktoś tak po prostu odszedł, nie odpisał, nie pożegnał się. Pozostaną po nim tylko e-maile, które i tak kiedyś wykasujemy.

Jeżeli potraktujemy to tylko jako przygodę, rozrywkę i możliwość poszerzenia wiedzy o innych narodach, czy chociażby sposób na miłe spędzenie czasu przed monitorem, to taka nawet krótkotrwała znajomość może przynieść nam korzyści. Gdy jednak za bardzo zaangażujemy się i z niecierpliwością będziemy wyczekiwać na e-mail, który nigdy może nie nadejść, to chyba lepiej zrezygnować. Bo jak każda znajomość, również ta internetowa ma to do siebie, że nie zawsze jest trwała i szczera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witam.

Taka forma poznawania ludzi jest popularna i w Polsce i w polskich serwisach - nie dawno slyszałem powstał serwis Wirtualny Przyjaciel mieszczący się pod adresem http://www.wirtualnyprzyjaciel.net.pl - wyszukiwarka dodanych do bazy osób, o różnych narodowościach ( w większości jednak są to Polscy użytkownicy ) , różnych zainteresowaniach, płci oraz przedziale wiekowym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.