Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4828 miejsce

Przyjaciela nie zostawia się przywiązanego pod sklepem...

Jestem przeciwny przywiązywaniu i zostawianiu psów pod sklepem. Sprzeciw swój wyrażam w ganieniu właścicieli za takie postawy. Niestety, większość z nich traktuje swoich przyjaciół na równi z rowerem

Sytuacja, w której widzę psa przywiązanego pod sklepem, budzi mój sprzeciw. Nie tylko jako miłośnika zwierząt, nie tylko jako właściciela czy opiekuna, ale przede wszystkim jako człowieka.
Uważam za niedopuszczalne stosowanie takiej nikczemności wobec swoich przyjaciół.

Nigdy nie zdarzyło mi się zostawić zwierzęcia pod sklepem. Po prostu nie zabieram psów na zakupy. Kiedy tylko mam możliwość, pytam właścicieli - jakie to uczucie, zostawić przyjaciela przywiązanego przed wejściem do sklepu. Czasem do barierki, do znaku, do kraty czy co tam jeszcze do tego celu się nada.

Wachlarz odpowiedzi nie jest zbyt szeroki, zazwyczaj właściciele tłumaczą to tym, że to tylko chwilka, że nic mu nie będzie, że jest przyzwyczajony, że nie jest mu zimno czy gorąco.
Tymczasem traktowanie psa na równi z rowerem przypiętym pod sklepem jest karygodnym wypaczeniem idei opiekuńczości, którą właściciel powinien zapewnić swojemu zwierzęciu.
Uprzedmiotowienie psa czy jakiegokolwiek stworzenia jest rażącym przykładem nieprzestrzegania podstawowych norm społecznych.

Czytaj też: W upał pamiętaj o zwierzętach!

Konsekwentnie nie uznaję tłumaczeń właścicieli psów, którzy używają jakichkolwiek argumentów mających usprawiedliwić pozostawianie psów przywiązanych pod sklepem. Nie uznaję, bo takich argumentów i tłumaczeń nie ma.

Jest mi bardzo smutno, kiedy widzę przywiązanego pod sklepem psa, który poszczekuje, skomli czy wyje, czekając na swojego pana.

Jeśli czujesz tak samo i takie zachowania względem psów budzą twój sprzeciw, nie wahaj się zadać pytania "właścicielowi" - jakie to uczucie, zostawić przywiązanego przyjaciela pod sklepem?

Ja pytając, posuwam się jeszcze dalej, dodając - Kim trzeba być, żeby zostawić przyjaciela przywiązanego pod sklepem?

Natomiast jedno jest pewne, że nikt tak jak zwierzęta nie uczy nas jak być ludźmi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Rocky
  • Rocky
  • 09.07.2012 19:41

...do barierki, do znaku, do kraty czy co tam jeszcze... do kratki ściekowej i do drzewa i do słupa i do czegoś tam jeszcze...

Kim trzeba być, żeby zostawić przyjaciela przywiązanego pod sklepem? Trzeba chyba miec nie po kolei w głowie, bałbym się, że dostanę od kolesia w twarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Małgorzata, jeśli ktoś chce stracić przyjaciela, to można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio widziałam w TV jak mężczyzna wszedł do kościoła z psem. Pokazano ten obrazek dwukrotnie, ponieważ budziło zdziwienie ... Można zadać pytanie: Czy do kościoła nie można wejść z przyjacielem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian
  • Marian
  • 02.05.2011 20:42

zwierząt nie traktuje się jak przyjaciół, istot żywych, lecz jak zabawki - można kupić w markecie, a jak się znudzi wypchnąć z samochodu, przywiązać w lesie... takie buraczane czasy dla buraków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, ze wstydem przyznam, że i mnie kiedyś zdarzało się tak robić; do czasu pewnego wydarzenia, kiedy do mojego pupila (sznaucer olbrzym) podeszło kilku "szemranych panów" i podając mu coś do powąchania, próbowało go uprowadzić. Mieliśmy szczęście i on i ja, że w porę to spostrzegłam!
Odtąd, zachowuję się odpowiedzialnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absolutnie zgadzam się z autorem. Do, jakże ważnych argumentów przytoczonych w artykule,dodam jeszcze - wyobraźmy sobie sytuację małego pieska uwiązanego przy sklepie, gdy zbliża się duży pies. Ani uciekać, ani się bronić. Zdarza się, że właściciel przywiąże psa do słupka przy przejściu dla pieszych, ile strachu musi przeżyć taki pies gdy tuż mu przed samym nosem śmigają samochody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gwizdek
  • gwizdek
  • 02.05.2011 18:52

A mnie ciekawi co powiedzieliby ludzie na psy pozostawione bez uwięzi pod sklepem? bez kagańca?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawi mnie ...miało być

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też często widzę takie obrazki. Są też tabliczki "Zwierząt nie wprowadzamy" lub "zostaw swoich milusińskich przed sklepem" - głównie przed sklepami spożywczymi. I najczęściej właścicielami czekających piesków (przywiązanymi lub też nie) są osoby starsze.
Ciekawi mi co ludzie odpowiadają na "Kim trzeba być, żeby zostawić przyjaciela przywiązanego pod sklepem?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.