Facebook Google+ Twitter

Przyjaciele bez benefitów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-31 18:17

Banki i firmy pożyczkowe używają najnowszych technologi do analizy wniosków kredytowych. Instytucje finansowe odkryły, że jednym z najlepszych źródeł informacji o potencjalnym kredytobiorcy jest Facebook.

Rosnącą popularność Facebooka i innych serwisów społecznościowych wykorzystują również banki i firmy pożyczkowe. Na Facebooku swój profil ma prawie każda licząca się instytucja finansowa. Jednak media społecznościowe dla banków i firm pożyczkowych są nie tylko miejscem prowadzenia dialogu z potencjalnymi i obecnymi klientami.
Informacje, które zostawiamy w sieci mogą być i są również wykorzystywane do weryfikacji wniosków kredytowych.

Kredito24, które od roku działa w Polsce w branży szybkich pożyczek online, analizę wniosku opiera o Big Data. Autorski algorytm opracowany przez Kredito24 sprawdza ponad 8000 danych na sekundę. To czy dostaniemy pożyczkę, czy nie, zależy m.in. od naszych znajomych na facebooku.
Facebook jest nieocenionym źródłem informacji. Analizując profil wnioskodawcy i znajomych, których posiada możemy potwierdzić np. informacje o zatrudnieniu - mówi Sebastian Diemer, prezes Kredito24.

Przyjaciele na facebooku mogą wpływać na decyzję o przyznaniu lub nie pożyczki. Nasze szanse maleją, jeśli nasi znajomi pożyczali wcześniej w Kredito24 i mieli problemy ze spłatą.

Facebook nie jest jedynym źródłem informacji dla systemu Kredito24. Sebastian Diemer wyjaśnia, że o szansach na otrzymanie pożyczki może również decydować czas jaki spędzamy na wypełnianiu aplikacji. Algorytm stosowany przez Kredito24 bierze pod uwagę także, w jaki sposób wypełniamy wniosek, czy właściwie uzupełniamy odpowiednie pola, a także szybkość z jaką wpisujemy dane.
Informacji, które mogą okazać się istotne w przyznaniu bądź nie pożyczki system szuka także na LinkedIn oraz na portalach zakupowych typu amazon, ebay czy allegro.

Przedstawiciele Kredito24 przekonują, że systemy scoringowe oparte o Big Data są przyszłością branży bankowej oraz pożyczkowej.
Zastosowanie automatycznych systemów weryfikacji wniosków kredytowych, opartych o pliki cookies, GPS czy media społecznościowe pozwala podejmować właściwe decyzje. Jest to ważne szczególnie w przypadku osób, które mogłyby wpaść w pętlę zadłużenia.
Big Data chroni również przed oszustami, którzy chcieliby zaciągnąć pożyczkę, wykorzystując dane innych osób.
(Łukasz Drywa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.