Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4094 miejsce

"Przyjaciele od piersi"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 15:45

Łatwiej walczyć z chorobą nowotworową, kiedy ma się wsparcie bliskiej osoby - przekonują organizatorzy kampanii edukacyjnej "Breast Friends" - "Przyjaciele od piersi".

Celem akcji jest nie tylko zwrócenie uwagi na to, jak ważne w leczeniu raka piersi jest pełne rozpoznanie choroby. Chodzi przede wszystkim o uświadomienie, że kobiety chore na raka piersi potrzebują wsparcia i zrozumienia ze strony bliskich - podkreśla doktor Barbara Bauer-Kosińska z warszawskiego Centrum Onkologii.

Przewodnicząca warszawskiego Stowarzyszenia "Amazonki".
Elżbieta Kozik wyjaśnia, że "Przyjacielem od piersi" może być każda osoba - mąż , przyjaciel, koleżanka, która po prostu jest obok w trudnych momentach. Chociażby podczas wizyty u lekarza, kiedy pacjentka jest przerażona diagnozą i nie pamięta o zaleceniach czy badaniach.

Symbolem i wizytówką tegorocznej kampanii "Przyjaciele od piersi" jest damska koszula w kolorach różowym, pomarańczowym oraz białym. Bliska ciału koszula ma przypominać kobietom, aby dbały o siebie i pamiętały o regularnych badaniach profilaktycznych. Podwójna stójka w koszuli - to podkreślenie szczególnej więzi łączącej chorą i jej przyjaciela podczas wspólnej walki z chorobą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.