Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13086 miejsce

Przyjazdy i powroty do Polski

Wyjeżdżamy z Polski i wracamy np. z wakacji - te informacje Straży Granicznej mogą być przydatne dla podróżujących.

Wyjeżdżamy z Polski i wracamy np. z wakacji - te informacje Straży Granicznej mogą być przydatne dla podróżujących. Zapraszam do poczytania, jest to cytat całości informacji, którą przekazała mailem mjr SG Katarzyna Zdanowicz
Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
.


 / Fot. Archiwum Straży Granicznejb]Cyt."Od 4 lipca do 2 sierpnia 2016 r. na mocy rozporządzenia podpisanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce wprowadzona zostanie tymczasowa kontrola na granicach wewnętrznych, tj. z Czechami, Niemcami, Litwą i Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych, które także stanowią granicę wewnętrzną strefy Schengen.[/b]

Będzie to wyrywkowa, sprofilowana kontrola graniczna, prowadzona na wjazd do Polski. Na granicy polsko – litewskiej zostało wyznaczonych 11 miejsc, w których będzie można przekraczać granicę, gdzie prowadzona będzie mobilna kontrola graniczna z wykorzystaniem schengen-busów.

W województwie podlaskim kontrola graniczna zostanie przywrócona w jedenastu punktach kontrolnych (szczegółowo wymienionych w ROZPORZĄDZENIU) na granicy polsko - litewskiej. Są to: Ogrodniki, Budzisko, Trakiszki, Berżniki, Sudawskie, Trompole, Krejwiany, Burbiszki, Podlaski, Poszeszupie, Grzybina.

Powodem jest konieczność zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, które będą się w Polsce odbywać w lipcu tego roku.
Przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych oznacza nie tylko możliwość stałego, bądź czasowego kontrolowania osób przekraczających granicę, ale również przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

W praktyce nie będzie się to wiązało z żadnymi ograniczeniami w podróżowaniu. Służby graniczne, policyjne, celne i GDDKiA będą kierowały się doświadczeniami z wprowadzania tymczasowej kontroli podczas Konferencji Klimatycznej w 2011 r. i EURO 2012.

Tymczasowe przywracanie kontroli granicznej na granicach wewnętrznych państw UE reguluje kodeks graniczny Schengen."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.