Facebook Google+ Twitter

Przyjaźń na trybunach, walka na boisku

Przyjaźń na trybunach, walka na boisku. Jutro kolejny mecz pucharowy, Wisła będzie podejmować Lechię Gdańsk.

Muszę na początku podkreślić jedną rzecz, która mnie ogromnie cieszy. Możemy narzekać na nowe zasady ligi, ale naprawdę widać, że najgorsze jest już za nami. Coraz mniej piłkarzy narzeka na granie co trzy dni! Możemy narzekać na poziom nie których zespołów, ale widać postępy. Oczywiście wolałbym mniej zespołów (12 maksymalnie), ale w ostatniej kolejce padł rekord strzelonych goli! Oczywiście defensywa nie była zbyt dobra, ale przez to mecze oglądało się znacznie lepiej (może poza Zagłębie - Widzew).

Wisła przegrała pierwszy mecz w lidze. Musiało to kiedyś nadejść, ale Franciszek Smuda (szybkiego powrotu do zdrowia!) poukładał zespół świetnie. Dużo punktów zespół może przede wszystkim zawdzięczać Arkadiuszowi Głowackiemu. Sezon życia. Nie dość, że bez kontuzji i żadnych urazów, to jeszcze gra bardziej ofensywniej niż zwykle. Oczywiście 3:1 z Zawiszą idzie w świat. Zespół zaczął grać źle po stracie Bunozy i to skutkowało straceniem punktów.

Niepokojącym faktem jest mała ławka rezerwowych. Żeby grać na kilku frontach, trzeba liczyć na dobrych zmienników. Wisła tego nie ma i zimowe okienko będzie decydujące o przyszłości klubu. Sprzedaż zawodników nie grozi, bo to bardziej stary zespół więc nie pozostaje nic innego, tylko się wzmacniać, bo kibice są głodni sukcesu.

Lechia Gdańsk opada powoli z sił. Po dobrym miesiącu potem było powolne opadanie w dół. Mecz z Barceloną pamięta każdy, ale czas prysł. Defensywa nie działa już tak udanie jak na początku. Może warto postawić na młodego Janickiego?

Dramat gra Adam Pazio. Chłopak fałszywie brany jest jako wielki talent i to jest głupie pieprzenie. Gra chaotycznie i bez żadnego pomysłu. Dodatkowo notuje dużo strat i bardziej szkodzi zespołowi niż pomaga. Probierz musi też zmienić koncepcje zespołu.

Może to być bardzo dobre widowisko. Wszystko wskazuje na wygraną Wisły 2:0, ale poczekajmy na to jak piłkarze wybiegną na boisko...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.