Facebook Google+ Twitter

Przyjazna twarz islamu. Wyprawa do Syrii i Jordanii

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-11-08 09:06

Podróże są dla mnie bogatym źródłem wiedzy. Pomagają poznawać otaczający świat, dostarczają niezapomnianych przeżyć. Uwielbiam je. Ostatnio miałam możliwość uczestniczyć w wyprawie do Syrii i Jordanii.

Podróż do Syrii i Jordanii. / Fot. Andrzej Leks

Podróżuj, śnij, odkrywaj


Nie mogłam sobie odmówić wzięcia udziału w wyprawie na Bliski Wschód. Zwłaszcza, że nieczęsto jest taka możliwość. Pomyślałam, że poznanie tych tajemniczych i nieznanych zakątków świata dostarczy mi niesamowitych wrażeń, więc czym prędzej wyruszyłam w drogę. Po pewnym czasie dotarłam do... EXIF STuDiO.

Spotkania w EXIF STuDiO, to smakowity kąsek dla koneserów fotografii podróżniczej. Przychodzi tu wiele osób. I tym razem nie było inaczej. Podróż do Syrii i Jordanii. / Fot. Andrzej Leks

Częstym gościem spotkań w EXIF STuDiO jest Andrzej Leks. Tym razem wystąpił on w roli przewodnika. Publiczność została zaskoczona doskonale przygotowaną multimedialną prezentacją. Wyruszyliśmy w daleką podróż - do Syrii i Jordanii. Prezentacja wzbogacona muzyką przykuwała naszą uwagę, nikt się nie nudził. Zajmująca narracja, okraszona dowcipem, dopełniała wyświetlanych na dużym ekranie obrazów z podróży do Syrii i Jordanii.

Podróż do Syrii i Jordanii. / Fot. Andrzej Leks Przemierzając bezdroża Bliskiego Wschodu, zatrzymywaliśmy się w ciekawych historycznie i architektonicznie miejscach: miasteczkach, wioskach, centrach religijnych. Zobaczyliśmy wspaniałe akwedukty, amfiteatry i miejsca kultu rzymskiego sąsiadujące z meczetami. Nie lada gratką było także obejrzenie pozostałości rzymskich kolonialistów, którzy wyraźnie odcisnęli swoje piętno na tej ziemi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (96):

Sortuj komentarze:

Panie Wierzbicki, jak się ma teraz moje "szczucie" jak Pan to brzydko nazwał, w stosunku do niedawnych morderstw Koptów w Egipcie? Nie zrobiło się Panu "łyso", że nie miał Pan racji?
Napisał Pan: "Program cywilizowania tego regionu Świata jest kontynuowany w sposób profesjonalny. "
Oczywiście - ten region świata jest bardzo profesjonalnie nauczany, jak robić bomby i w których częściach miasta je umieszczać, żeby było jak najwięcej ofiar.
I na koniec: Potrafi Pan tylko obrażać, żadnych zdrowych dyskusji Pan nie przedstawia, bo jeśli tylko ktoś ma trochę więcej racji niż Pan, to taką osobę Pan gnębi. I niech Pan pamięta, że za nazywanie kogoś terrorystą można zapłacić spore odszkodowanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej punkt widzenia jaki przedstawiła Ewa: "Trzy lata temu 100 teologów islamistów wystosowało do przywódców politycznych świata - także do Benedykta XVI - list otwarty " Słowo wspólne między nami i wami", w którym miłość do drugiego człowieka zdefiniowano jako jedną z najważniejszych teologicznych dyrektyw islamu. Zaapelowali również do podjęcia wspólnych działań na rzecz pokoju i zrozumienia między religiami."

Czym różnią się ludzie od terrorystów, szczujących jednych ludzi na drugich, tak jak Pani Anna Kuriata?
Program cywilizowania tego regionu Świata jest kontynuowany w sposób profesjonalny. Jeżeli społeczność z kręgów Islamu będzie inicjować konflikty, to i opór będzie wzrastać a w konsekwencji może doprowadzić do totalnej konfrontacji. A wtedy wszyscy na tym stracą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Anna Kuriata: "Panie Piotrze, All Kaida robi to, czego wymaga od niej Allah." Poprzestawiała Pani punkty odniesienia. Niech mi Pani w takim razie wytłumaczy, czego uczy nas Bóg? A ja dokończę wtedy moją wypowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Agatowski
  • Krzysztof Agatowski
  • 24.11.2010 09:53

Dziś Syria, Jordania, Etiopia - jutro link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam na wyprawę do Etiopii link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję ! Za przeczytanie artykułu i za komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzy lata temu 100 teologów islamistów wystosowało do przywódców politycznych świata - także do Benedykta XVI - list otwarty " Słowo wspólne między nami i wami", w którym miłość do drugiego człowieka zdefiniowano jako jedną z najważniejszych teologicznych dyrektyw islamu. Zaapelowali również do podjęcia wspólnych działań na rzecz pokoju i zrozumienia między religiami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, nie dla każdego Jan Paweł II jest autorytetem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jan Paweł II będąc w Damaszku powiedział " Dzisiaj w coraz bardziej złożonym i współzależnym świecie niezbędny jest nowy duch dialogu i współpracy między chrześcijanami a muzułmanami. Wspólnie uznajemy jedynego i niepodzielnego Boga, Stworzyciela wszystkiego, co istnieje. Wspólnie winniśmy głosić światu, że imię jedynego Boga jest „imieniem pokoju i wezwaniem do pokoju”

Komentarz został ukrytyrozwiń
Barbara R Kukulska
  • Barbara R Kukulska
  • 11.11.2010 08:15

Zygmunt Kwiatkowski SJ

Z KRZYŻEM W KRAJU PÓŁKSIĘŻYCA

Nyszkur Allah - dzięki Bogu

ISBN: 978-83-7505-404-0

wyd.: WAM 2010

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.