Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22910 miejsce

Przyjdź na wystawę tysiąca rysowników w Katowicach

Wystawa prac laureatów odbędzie się w Galerii Piętro Wyżej w Katowicach od 6 września do 30 września 2012. Wręczanie nagród 14 września 2012 roku o godz. 13 (piątek).

 / Fot. Witold Berus1 czerwca 2012 w hali MOSiR w Zabrzu odbył się
15. Międzynarodowy Festiwal Rysowania Zabrze-Katowice 2012. W hali o powierzchni boiska piłkarskiego zgromadziło się 1000 rysowników w różnym wieku - od 2-latków po 70-latków. Rysować mógł każdy bez względu na wiek, wykształcenie czy narodowość. Zadaniem uczestników było narysowanie postaci ludzkiej z obserwacji żywego modela, w tym roku modele ze względu na Euro 2012 wystąpili w strojach sportowych.

Na festiwal dotarli również zaproszeni przez panią prezydent miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik rysownicy z miast partnerskich Zabrza: Niemiec, Ukrainy i Słowacji. Jury pod przewodnictwem nowego Rektora ASP w Katowicach Profesora Antoniego Cygana wybrało 73 najlepsze rysunki. Wystawa prac laureatów odbędzie się w Galerii Piętro Wyżej pod kuraterą Grzegorza Jędrzejowskiego, w Katowicach przy Centrum Kultury Katowice im.Krystyny Bochenek od 6 września do 30 września 2012.

Wręczanie nagród 14 września 2012 o godz.13:00 (piątek). Grand Prix festiwalu zdobyła studentaka ASP we Wrocławiu Emanuela Zajusz, warto podkreslić że w roku ubiegłym też zdobyła najwyższa nagrodę.Oprócz nagrody rzeczowej otrzymała możliwosć zrobienia wystawy indywidualnej w Galerii 5 przy CKK. Autorem i współorganizatorem festiwalu jest artysta malarz Witold Berus. Organizatorzy: Liceum Plastyczne w Zabrzu, UM w Zabrzu:Wydział Kultury i Sportu, Biuro Współpracy z Zagranicą, Wydział Promocji i Turystyki, MOSiR Zabrze, MOK Zabrze, Galeria Piętro Wyżej i Galeria 5 przy CKK im. Krystyny Bochenek, ASP w Katowicach.

Sponsorzy: UM w Zabrzu, Radny Sejmiku WŚ Paweł Kaleta, Firma Aleksandry Grycak, Skok Śląsk, Nowa Era, NSZZ Solidarnosć przy KWK Bielszowice, FHU Profil. Patronat madialny: TVZ Zabrze, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, Nowiny Zabrzańskie, Artysta.pl, Dziennik Zachodni, Pełnia Kultury.pl,

Wystawa - Exhibition
Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
Galeria Piętro Wyżej
pl. Sejmu Śląskiego 2
40-032 Katowice
Poland



Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa impreza ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.