Facebook Google+ Twitter

Przyjdź na XI Maraton Pisania Listów. Daj człowiekowi wolność!

11-12 grudnia 2010 r. odbędzie się Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka. Akcja organizowana jest przez Amnesty International. Przez 24 godziny, na terenie całej Polski, będzie można włączyć się w działania na rzecz prześladowanych.

 / Fot. amnesty.org.plCo roku Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów, który odbywa w weekend, w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka - 10 grudnia. W ubiegłym roku w całej Polsce zostało napisanych 108 026 listów. Cztery żądania zostały spełnione w 100 proc..

Listy pisane są odręcznie w obronie konkretnych osób. Nie trzeba się wcześniej do tego przygotowywać. Kartki i koperty są na miejscu. Długopis jednak radzę wziąć ze sobą. Organizatorzy dołączają opisy sytuacji konkretnych osób wraz z proponowanymi żądaniami. Podpowiadają też zwroty grzecznościowe oraz adresy osób, do których piszemy - ambasadorów, prezydentów, ministrów itd.

Jak przyznaje Amnesty International: "Indywidualnie wyrażony sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka ma szczególną moc." / Fot. materiały prasoweWielu uczestników maratonu otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki nim zostały uwolnione przyznają, że podtrzymywały ich na duchu. Czasem jest to jedyna droga pomocy dla prześladowanych.

Tu możecie przeczytać, kogo będziemy bronić w tegorocznym maratonie:
Kogo bronimy

 / Fot. Łukasz Gdak, W24A tu znajdziecie dokładne adresy miejsc, w których odbywa się maraton. Zazwyczaj zaczyna się on w sobotę 11 grudnia o godzinie 12 i trwa 24h, ale jest to zależne od lokalizacji:
Gdzie piszemy

I jeszcze na zachętę:


Wszystkie informacje o Maratonie:
Maraton Amnesty International

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.