Facebook Google+ Twitter

Przyjechaliśmy "Tutaj". Chłonąć poezję Szymborskiej

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy... Tak samo jak unikalne spotkanie, promujące najnowszy tomik Wisławy Szymborskiej. To, które odbyło się wczorajszego wieczoru w Operze Krakowskiej.

Wisława Szymborska podczas promocji swojego nowego tomiku wierszy "Tutaj", wydanego przez Wydawnictwo Znak. / Fot. PAP/Jacek BednarczykJak bardzo można kochać poezję? Odpowiedź na to pytanie uzyskaliśmy od grupy licealistów, którą spotkaliśmy tuż po wejściu do Opery Krakowskiej. Ci młodzi miłośnicy poezji udowodnili nam, że nie ma rzeczy niemożliwych, a dla prawdziwego literackiego smakosza odległość nie stanowi żadnej bariery. Na spotkanie z Wisławą Szymborską przybyli aż z drugiego końca polski - z Drezdenka. W pociągu spędzili długie godziny, przemierzając setki kilometrów po to, by przez niecałe dwie godziny posłuchać wierszy czytanych przez laureatkę Nagrody Nobla.

Skąd w nich tyle zapału i determinacji? - „Zdawaliśmy sobie sprawę, że będziemy jechali tutaj 10 godzin, a nasz pobyt wyniesie maksymalnie 5 godzin, ale mimo wszystko zależało nam na spotkaniu z Szymborską. Warto przeżyć coś takiego, bo nie każdy ma szanse uczestniczyć w tak fantastycznym wydarzeniu!” – wyjaśniała nam Karolina. Jej uśmiechnięta koleżanka Magda stwierdziła śmiało – „po sześciu latach wychodzi kolejny tomik wierszy Szymborskiej, jak nie skorzystać z takiej okazji?”. Dziewczyny pogrążone w zadumie oddawały się refleksji nad poezją Szymborskiej. Tymczasem ich kolega Mateusz, rodzynek w towarzystwie, opowiedział nam o swojej miłości do liryki. – „Skąd moje zainteresowanie poezją? Może dlatego, że chodzę do klasy, która składa się z 27 dziewcząt” zażartował.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pracowicie przygotowany materiał. Warto zobaczyć filmiki.
I choć nie mogłam uczestniczyć osobiście w spotkaniu, dzięki Tobie, Karolino, mam namiastkę klimatu, jaki tam panował. :-)
No i ta młodzież z lubuskiego Drezdenka...
A z Pani Wisi kokietka... przyszła posłuchać trąbki. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.01.2009 12:26

Świetny materiał. Byle takich więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tych filmików to ja nie widzę, ale mniejsza z tym ;). Relacja jest bardzo fajnie opisana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus;-) pzdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za bardzo przystępną, zachęcającą do czytania poezji relację, do tego te filmiki.. tak.. i Szymborska i 'trąbka' to kultura, z którą warto się spotkać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.