Facebook Google+ Twitter

Przyjedź do Gdańska na paradę pojazdów wodnych, jeszcze zdążysz

Jeśli o godz. 11.50 w Warszawie, 13.24 w Olsztynie, 13.33 w Bydgoszczy lub 10.44 w Poznaniu, wsiądziesz do pociągu jadącego do Gdańska, zdążysz obejrzeć niezwykłą paradę na Motławie.

Już za chwilę, zamiast kępy trawy, na Motławie pojawią się wodne wehikuły / Fot. Ewa KowalskaDzisiaj o godzinie 18 rozpocznie się na Motławie parada pojazdów, biorących udział w Międzynarodowych Regatach Pojazdów Wodnych. W zabawie weźmie udział około 30 wehikułów, skonstruowanych przez studentów uczelni technicznych z Holandii, Turcji, Chorwacji, Niemiec i Polski.

Impreza organizowana jest po raz dwudziesty ósmy, a dzięki ubiegłorocznemu zwycięstwu studentów z Politechniki Gdańskiej, tegoroczna edycja zawodów odbędzie się na rzece w grodzie Neptuna. Nasi studenci będą bronić zdobytego pucharu na łodzi „Drożdż”, która rok temu przyniosła im zwycięstwo. Wśród pojazdów, które dzisiaj zaprezentują się na Motławie, będzie można zobaczyć przeróżne katamarany, wodoloty, rowery wodne, a nawet napędzane siłą ludzkich mięśni… kaczki.

Zawody studentów z fantazją odbędą się w piątek i sobotę, również u stóp Żurawia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No to chyba będzie galeryjka...? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.