Facebook Google+ Twitter

Przyjedź do Malborka, zobacz historię sprzed 600 lat

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-14 21:03

Lipiec 1410 roku. W malborskim zamku, największej twierdzy średniowiecznej Europy, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wieści o losach wielkiej armii Zakonu Krzyżackiego, która wyruszyła na spotkanie wojsk polsko-litewskich...

fot. Lech OkońskiWe wtorek 18 lipca możesz zobaczyć, jak wyglądało oblężenie Malborka 600 lat temu. Jeśli przyjedziesz, wraz z 50 tys. osób obejrzysz urządzane od sześciu lat widowisko nawiązujące do faktów historycznych - gdy po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem, król Jagiełło, na czele wojsk polsko-litewskich, ruszył pod Malbork, który okazał się jednak twierdzą nie do zdobycia.


Impreza trwa trzy dni, podczas których zamek ożywa; tak mógł wyglądać w czasach swojej największej świetności. Na turystów czekają pokazy rycerskie, turnieje bojowe, inscenizacje oblężenia, fot. Lech Okońskijarmark rzemiosł, koncerty muzyczne, zabawy plebejskie i dla dzieci.


To spotkanie przenosi uczestników i widzów w czasy średniowiecza, na spotkanie z rycerzami, rzemieślnikami i kupcami. Uczestniczyć można w próbie szturmu na malborski zamek, zapoznać się z uzbrojeniem i technikami walki XV-wiecznych rycerzy, podziwiać piękne konie i umiejętności jeźdźców. Stałą atrakcją są wspaniałe eksponaty Muzeum Zamkowego.

Szczegółowy program: www.malbork.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

sam niewiem powiadasz warto????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.