Facebook Google+ Twitter

Przyjedź do Zabrza na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

W ostatni wakacyjny weekend warto zajrzeć do Zabrza! Można potańczyć na ostatniej imprezie z cyklu Muzycznego Lata 2007, obejrzeć koncert finałowy XX-ego Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego oraz pobawić się na "Hitach na czasie."

Herb Zabrza. Licencja: This file is licensed under the Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5 License. In short: you are free to share and make derivative works of the file under the conditions that you appropriately attribute it, and that you distribute it only under a license identical to this one. / Fot. wikipediaW ostatni wakacyjny weekend młodzi zabrzanie nie będą mogli narzekać na nudę. Pierwszego i drugiego września w Zabrzu odbędą się dwie imprezy, których nie można przeoczyć.

1 września: dyskoteka pod chmurkąW tym roku na zabrzańskiej scenie Muzycznego Lata przed liczną publicznością wystąpiły m. in. takie zespoły jak Mezzo, Sumptuastic czy Czerwone Gitary. Ukoronowaniem serii imprez będzie dyskoteka pod gołym niebem, która odbędzie się 1 września w godzinach 18.00-22.00. Impreza odbędzie się obok stadionu Górnika Zabrze, na ulicy Roosevelta. Wg mnie ta dyskoteka jest najlepszą propozycją z całego cyklu "Muzyczne Lato 2007".

1 września: koncert finałowy XX-ego Międzynarodowego Festiwalu FolklorystycznegoXX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny jest imprezą współorganizowaną przez Uniwersytet Śląski oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice" UŚ. W tegorocznej edycji festiwalu biorą udział zespoły z Polski, Rumuni, Sycylii, Meksyku, Litwy, Malezji i Hiszpanii. XX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny trwa od 25 sierpnia do 2 września. Pierwszego września o 20.00 będzie miał miejsce koncert finałowy w Zabrzu w Hali Sportowej "Pogoń".
Tegoroczną edycję zakończy uroczysta msza, dożynki i koncert plenerowy w Katowicach (niedziela, 02 września). Zobacz szczegółowy plan festiwalu.

2 września: Hity na czasieW niedzielę w Zabrzu odbędzie się przedostatnia edycja tegorocznych "Hitów na czasie" - imprezy organizowanej przez Radio Eska i TVP2. Jak wynika z forum internetowego rynkowy.pl przed - miejmy nadzieję - stutysięczną publicznością wystąpią tacy artyści jak Jay Delano, Milk Inc, Ania Dąbrowska, Akcent, Kasia Cerekwicka, Kombii i inni.
Koncert będzie miał miejsce na terenie przyszłego parku im. Jana Pawła II. (pomiędzy os. Kopernika i os. Hermisza). W ubiegłym tygodniu rozpoczęto przygotowanie terenu do przyjęcia publiczności. Po koncercie rozpocznie się - wreszcie - rozbudowa parku.

O "Hitach na czasie" możesz przeczytać więcej na stronie Radia Eska. Tam również można zobaczyć fotogalerię z koncertów w Szczecinie, Białymstoku, Wrocławiu, Gdańsku i Bydgoszczy. Ostatnia edycja tegorocznej imprezy odbędzie się 16.09 w Zielonej Górze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem +

Komentarz został ukrytyrozwiń

opcja numer jeden może być ciekawa dla mnie pod względem dzwięków;-))) +;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybieram bramkę nr 2 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.