Facebook Google+ Twitter

Przyjedź na Piknik Wolności do Michałowic – zagra Zakopower

Oprócz gwiazdy festiwali w Sopocie, Opolu i Top Trendy wystąpi także zespół Verba, będzie możliwość sprawdzenia sił na ściance wspinaczkowej oraz w zawodach strzeleckich.

fot. MWMEDIA W najbliższy weekend w małopolskiej gminie Michałowice odbędzie się Piknik Wolności. Zagra m.in. Zakopower i Verba. Kadrówka jest cykliczną imprezą upamiętniającą Marsz I Kompanii Kadrowej Strzelców Józefa Piłsudskiego. W tym roku odbywa się już XLI Marsz oraz III Piknik Wolności, które mają charakter zdecydowanie ponadregionalny – marsz odbywa się na trasie Kraków – Michałowice – Kielce. W Michałowicach uczestnicy Marszu zatrzymują się, aby złożyć kwiaty pod obeliskiem, symbolizującym granicę między dwoma zaborami, a potem na terenach rekreacyjnych „Baseny”, by odpocząć, posilić się tradycyjną wojskową grochówką oraz wziąć udział w przygotowanym na tę okazję programie artystycznym.tak było w ubiegłym roku
– Pierwszy dzień Pikniku upłynie pod znakiem Maratonu Rowerowego Granicą Dwóch Zaborów, organizowanego cyklicznie i gromadzącego rokrocznie w Michałowicach bikerów z całego województwa, ale również spoza Małopolski – mówi Mariusz Kuś, jeden z organizatorów. – W tym roku jest wiele zgłoszeń, nawet z tak odległych rejonów jak Łódź czy Warszawa. Wysoki poziom MTB Granicą Dwóch Zaborów, interesująca trasa wytyczona przy uwzględnieniu różnorodności terenu, biegnąca także ścieżkami rowerowymi, jak również cenne nagrody z roku na rok przyciągają do Michałowic coraz więcej miłośników rowerowej rywalizacji.
Natomiast sobotni wieczór uświetni swym występem, uwielbiany głównie przez młodzież, zespół VERBA. Z kolei główną atrakcją niedzielnego popołudnia będzie koncert zespołu cieszącego się nie mniejszą popularnością, gwiazdy Festiwalu w Sopocie, Opolu, jak również Top Trendy - Zakopower.
tak było w ubiegłym rokuKadrówka jest połączeniem imprezy rekreacyjnej z elementami edukacji patriotycznej. I tak, na drugi dzień Pikniku Wolności organizatorzy przygotowują m.in. Koncert Pieśni Legionowej, prezentujący tradycyjne utwory patriotyczne w wykonaniu orkiestr dętych i chórów. Aktywna część widowni może zrealizować się wokalnie, śpiewając teksty pieśni ze specjalnie przygotowanych na tę okazję śpiewników.
Ponadto, nawiązując do tradycji militarnych, odbędą się także zawody strzeleckie, które od początku organizowania Kadrówki cieszą się dużym zainteresowaniem i prowadzą do wyłonienia wśród zawodników najlepszego strzelca, uhonorowanego pucharem oraz cenną nagrodą. Kolejną atrakcją wzbogacającą kontekst historyczny imprezy są organizowane od dwóch lat pokazy jeździeckie, w wykonaniu przedstawicieli dwóch stadnin działających na terenie gminy Michałowice, dostojnie prezentujących się w tradycyjnych strojach ułańskich i krakowskich.
Oprócz koncertów, organizatorzy zaplanowali m.in. występy: kabaretu "30-stka", zespołu tanecznego Arriba, grupy teatralnej z Wadowic. Natomiast zakończenie imprezy uświetni pokaz laserowy, po którym rozpocznie się zabawa taneczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.