Facebook Google+ Twitter

Przyjemność i śmierć za pół ceny - "Nekrofikcje" Pawła Ciećwierza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-10 13:14

Używana magia, wczorajszy Bóg. Tanie narkotyki, przecenione uczucia. Tylko u nas przyjemność i śmierć za pół ceny! Zapraszamy, zapraszamy!

 / Fot. wydawnictwo superNowaMgława to miasto, które gnije od wewnątrz, a Brighella jest handlarzem narkotyków i
wskrzesicielem trupów, który w tej zgniliźnie się pławi. Mgława - miasto tysiąca koszmarów. Tutaj zakpić sobie można z każdego, nawet ze śmierci.

W Mgławie nie ma bohaterów, nie ma szans na godne życie, a jedyny cud, na jaki można liczyć, to zmartwychpowstanie. Oczywiście za pomocą czarnej magii. Ze wszystkimi skutkami wynikającymi z jej użycia. Po wielekroć więc się zastanów, zanim skorzystasz z usług Brighelli! Ten nekromanta potrafi wyrwać się ze szponów Inkwizycji i oszukać śmierć. Przedstawienie musi trwać.

W świecie "Nekrofikcji" magia istnieje, tak jak zombie, upiory i nieumarli, ale w sumie niewiele to zmienia. Większość ludzi potrafi znaleźć sobie miejsce w postindustrialnym porządku społeczeństwa rządzonego przez telewizję, Kościół oraz korporacje.

Książka opowiada o tych, którzy dostosować się nie potrafią. Jej główny bohater, niejaki Brighella, jest średnio utalentowanym nekromantą do wynajęcia. Jego przyjaciel Skud to były żołnierz o psychopatycznych skłonnościach. Izis przybyła z Afryki uzbrojona w maczetę i specyficzny system wartości. Hania jest czarownicą oraz anarchistką. Vigil dobrze gra w karty. Stary Doktor za dużo wie i za dużo może.

Losy bohaterów splatają się ze sobą w różnych, czasem egzotycznych, a czasem budzących zrozumiałe przerażenie miejscach. Prędzej czy później wszystkie drogi i tak zaprowadzą ich do Mgławy, w której przemoc i narkotyki są tanie, miłość zawsze kończy się o świcie, a dobro i zło traktować trzeba z należytym przymrużeniem oka.

***
Paweł Ciećwierz - urodzony trzydzieści lat temu na Śląsku. Doktor literaturoznawstwa, autor wielu opowiadań z pogranicza fantastyki i horroru oraz artykułów kulturoznawczych. Na wydanie oczekuje jego książka Synowie Kaina, córy Lilith - analiza mitu wampira w kulturze popularnej.

W przeszłości trudnił się dziennikarstwem, handlem, konferansjerką, organizacją widowisk, malowaniem domów, wypożyczaniem płyt, sprzątaniem oraz przez krótką chwilę marketingiem politycznym. Do tego ostatniego przyznaje się ze wstydem. Lubi nowe miejsca, niepowtarzalne sytuacje i tradycyjne sztuki walki. Zarabia na życie mówieniem, tylko na tym - jak twierdzi - się zna. Bezdzietny, bez prawa jazdy oraz planów na przyszłość.
 / Fot. superNowa
Paweł Ciećwierz
"Nekrofikcje"
Warszawa 2009
superNOWA, s. 430

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.