Facebook Google+ Twitter

Przykładowy przykład dawania przykładu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-17 18:06

Ciągła obserwacja ludzi, którzy mają dawać dobry przykład czasem przynosi nieoczekiwane rezultaty, nierzadko dając powód do uśmiechu i zażenowania.

Byłem wczoraj na dożynkowej mszy, na której zauważyłem jak dwoje starszych panów, członków orkiestry dętej straży pożarnej, robiło sobie na złość. Jeden z nich, dyrygent, co jakiś czas zachęcał resztę orkiestry do śpiewu, jednak nadaremnie. Natomiast drugi, starszy mężczyzna, ciągle przytakiwał dyrygentowi, za jego plecami śmiał się z niego.

Jak się temu przyglądałem, od razu przypomniałem sobie lata dziecięce, kiedy nie myślało się o inflacji i sporach polityków a o psikusach. Jednak miał rację ten kto powiedział, że człowiek ciągle jest dzieckiem. Życie to chwile szczęścia i w większości problemy, więc czasem nawet starsi panowie zachowują się jak dzieci dla zachowania równowagi.

Moją uwagę zwróciła też pewna grupka, dwie kobiety i dwóch mężczyzn, zapewne przedstawiciele lokalnej władzy. Podczas mszy robili sobie zdjęcia na tle kościoła. Świetny przykład dla młodych ludzi! Tylko czekać jak zaczną naśladować podobne zachowania i w razie czego będą tłumaczyli "starsi od nas tak robią, więc my też możemy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

oj
  • oj
  • 04.11.2011 23:25

Jak sam autor napisał: " Podczas mszy robili sobie zdjęcia na tle kościoła"

Ps. Od siebie dodam, że jeśli nie rozumiemy czym jest Msza Święta, nigdy nie zrozumiemy czym jest, to tak jakby analfabeta oceniał wartość książek wydawanych na rynku (:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolę wersję, że Bóg jest we wszystkim ; p

Komentarz został ukrytyrozwiń

"do kościoła warto chodzić jak tam księdza i ludzi nie ma. Ten pierwszy bo patrzy Ci tylko na ręce i na to ile dasz" - Kasiu, czy naprawdę tylko z takimi księżmi miałaś do czynienia? co do reszty komentarza, całkowicie się z Tobą zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"tak zwani ludzie"? wszyscy są ludźmi, jedni bardziej, inni mniej kulturalnymi ;-)
a co jest złego w robieniu sobie zdjęć na tle kościoła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

i jest pierwszy artykuł ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.