Facebook Google+ Twitter

Przyłącz się do bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-25 14:17

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Święta Seniorów. Przygotowania idą pełną parą. W dniach 19 - 30 września odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń, na których nie może Was zabraknąć?

W piątek 19 września od 10.00 do 14.00, na wrocławskim Rynku, nastąpi Inauguracja Dni Seniora. Niebywałą atrakcję w tym roku będzie stanowić bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa. Kto z nas nie lubi rywalizacji? Dzięki fantazyjnym nakryciom głowy, tak charakterystycznym podczas Dnie Seniora, będzie okazja wspólnymi siłami, wpisać się na stałe do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa. W prezencie każdy uczestnik bicia rekordu otrzyma pamiątkową przypinkę, symbol wspólnej zabawy i rywalizacji. Mile widziana Państwa pomysłowość na widoczny akcent, podkreślający miasto, organizację, z której do nas przybyliście.

Nie zabraknie również stałych punktów programu, czyli Marszu Kapeluszy, symbolicznego przekazania kluczy do Bram Miasta oraz koncertu na scenie. W tym roku wystąpi zespół Skaldowie. Wszystkie atrakcje na wrocławskim Rynku są bezpłatne. W tym samym dniu o godz. 16.00 Polski Komitet Pomocy Społecznej zorganizuje Bal Kapeluszy w sali przy ul. Duboisa 11/13.

W sobotę 20 września od 10.00 do 14.00 na Brochowie odbędzie się Rajd Terenowy, atrakcja dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek oraz pasjonatów nordic walking. W programie piknik, gry i zabawy. O godzinie 10.00 bezpłatny trening pamięci zaoferuje zaś Centrum Językowe 5O+CLOCK.

Niedzielę 21 września warto zarezerwować na Halę Stulecia, która przygotowała dzień pełen wrażeń. Od 10.00 do 17.00 na terenie Centrum Kongresowego odbędą się Targi Senioralne, a o 20.30 – specjalny pokaz fontanny multimedialnej. Na obie imprezy wstęp jest bezpłatny. Gratką dla miłośników dobrej zabawy i rozrywki będzie na pewno koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz Bal Seniora w klimacie kina lat 50. i 60. W ciągu dnia możliwe będzie również bezpłatne zwiedzanie terenów wystawowych i WuWy z Biurem Podróży PERFEKT.

Poniedziałek 22 września to Dzień Seniora w Impracie. Od 10.00 do 16:00 rozpocznie się III Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych, który potrwa do niedzieli 28 września i zakończy się w okazałych wnętrzach Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Poniedziałkowy Dzień Seniora przy ul. Mazowieckiej 17 zwieńczy w godzinach popołudniowych spektakl muzyczny ,,Bo to się właśnie… tak zaczyna”.
We wtorek 23 września rozpoczną się z kolei dwa wielkie wydarzenia: Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty, który potrwa 3 dni oraz Senioriada, czyli olimpiada, w której aktywni seniorzy mogą zaprezentować swoją witalność i poczuć smak rywalizacji w takich konkurencjach, jak: bieg, nordic walking, pływanie, szachy, memoriada, brydż. W tym roku po raz pierwszy rozegrany będzie również turniej piłkarski. Międzypokoleniowe zawody w tenisie ziemnym zapewni z kolei www.ams.wroclaw.pl. Sportowe zmagania zakończą się w poniedziałek 29 września. Uroczyste podsumowanie Senioriady, organizowanej przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN i wręczenie nagród odbędzie się w Centrum Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65.

W tym samym miejscu, w piątek 26 września od 10.00 do 15.00 odbędzie się Forum Liderów Organizacji Senioralnych, tym razem na temat uczestnictwa seniorów w kulturze. Organizatorem spotkania ,,Kultura dla Seniora” jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. W forum udział wezmą władze miasta oraz przedstawiciele instytucji kulturalnych. Sporo kulturalnych doznań zapewni w tym dniu również Wrocławski Kompleks Szkoleniowy, przy ul. Sztabowej 100. O godzinie 19.00 odbędzie się tam koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Tomasza Krajewskiego.

W bogatym programie „DNI SENIORA – Wrocław 2014” znajduje się również wiele konkursów, warsztatów oraz programów edukacyjnych i zdrowotnych, między innymi „Senior ART 2014”, czyli Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA, przy ul. Serbskiej 5 oraz Akademia Zdrowia Seniora, a także Dni Seniora w Filiach Miejskiej i Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Już teraz gorąco zapraszamy Państwa do udziału we wszystkich wydarzeniach przygotowanych specjalnie na „DNI SENIORA – Wrocław 2014”.

Dokładny przebieg wydarzeń i szczegóły dostępne na stronach internetowych: stronie www.dniseniora.pl i seniorzy.wroclaw.pl.
(Małgorzata Jamróz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.