Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30865 miejsce

Przyłącz się do redukcji dwutlenku węgla!

Jak nie odchodząc od komputera pomóc środowisku? Wystarczy zasadzić wirtualne drzewo, a potem powiedzieć o tym swoim znajomym. Za każde 10 internetowych drzew firma TELE2 Polska zasadzi jedno prawdziwe. Przyłącz się do redukcji CO2!

Logo akcji ze strony www.noco2.pl / Fot. www.noco2.plW wyniku oddychania organizmów, do atmosfery wydzielany jest dwutlenek węgla (CO2), który pobierają rośliny. Tlen uwalniany jest z powrotem do atmosfery w procesie fotosyntezy roślin zielonych. Na stronie internetowej projektu www.noco2.pl czytamy: „Pojedyncze drzewo w czasie swojego życia pochłania przeciętnie aż 6 ton CO2. Tymczasem lasów mamy coraz mniej, a dwutlenku węgla w atmosferze - coraz więcej.” Dlatego powinno się sadzić drzewa. Tym przy pomocy internautów zajął się szwedzki operator telekomunikacyjny TELE2.

Co skłoniło firmę do zorganizowania akcji? – Od początku wiedzieliśmy, że zrobimy coś, co jest w pełni zgodne z pochodzeniem i długoletnią historią naszej firmy. Szwecja, gdzie znajduje się centrala firmy, powszechnie kojarzy się z ekologicznym trybem życia i gospodarnością Szwedów. Dlatego zainspirowani własnym pochodzeniem postanowiliśmy regularnie przekazywać Polakom komunikat: bądź mądry jak Szwed. Jednocześnie komunikat jest całkowicie zgodny z claimem TELE2: „Po co płacić więcej?”. W ten sposób pokazujemy Polakom, że dbamy o domowy budżet nie tylko w kwestii rachunków za telefon, czy internet, ale zdecydowanie szerzej - w dodatku z korzyścią dla środowiska – wyjaśnia Joanna Borowska, brand manager firmy.

No CO2 ?

Eko-kalkulator. / Fot. www.noco2.pl– Nie uprawiamy wielkiej ideologii. Mamy bardzo praktyczne podejście do ekologii, bo jesteśmy przekonani, że to małe kroki robią wielką różnicę. Zamierzamy przekonać Polaków, że ekologia to nieodłączny element nowoczesnego lifestyle'u. Głównym narzędziem komunikacji jest serwis internetowy noco2.pl– odświeżony i mocno rozbudowany w czerwcu 2008 r. – tłumaczy Joanna Borowska.

Strona www.noco2.pl to porządna dawka ekologii. Znajdziemy tu eko-blog z newsami z różnych kategorii: technologii, mody, motoryzacji, czy architektury. Możemy też za pomocą eko-kalkulatora obliczyć, ile codziennie emitujemy dwutlenku węgla i jak dużo za to płacimy. Przekonamy się, czy opłaca się bardziej myć naczynia ręcznie, czy w zmywarce, a także ile zużywa się wody w kąpieli w wannie, a ile pod prysznicem. „Sprawdź, gdzie w Twoim domu kryje się wampir energetyczny. I pozbądź się go - będziesz bogatszy, a przy okazji ekologiczny” - głosi hasło na stronie. Ale przede wszystkim serwis umożliwia nam zasadzenie wirtualnego drzewka i przyczynienie się tym samym do redukcji dwutlenku węgla.

Wirtualny Las

– Bardzo zależało nam na stworzeniu wokół projektu interaktywnej eko-społeczności. Temu ma służyć aplikacja „Wirtualny Las” – wyjaśnia Joanna Borowska. I tak, nie odchodząc od komputera, nie brudząc sobie rąk ziemią i bez narzędzi, możemy zasadzić drzewo.

Pierwszy krok to wybranie z pośród brzozy, dębu, sosny i świerku rodzaju sadzonki drzewa. Kolejny to wybór miejsca w lesie. Decydujemy się na sektor od 1-8 w pionie i od A-Z w poziomie i tam myszką wskazujemy miejsce odpowiednie dla naszego drzewa. To, jak duże będzie drzewo, zależy od tego, ilu znajomych powiadomimy o akcji. Za każde 10 wirtualnych drzew firma na terenie Warszawy i jej okolic posadzi jedno drzewo.

Żeby plotka poszła w świat

Serwis działa dopiero od kilkunastu tygodni, a już udało się zasadzić aż 3377 drzew, przy czym zredukowano już 16144 kg dwutlenku węgla. Skąd takie zainteresowanie akcją? – Staramy się medialnie nagłaśniać akcję w możliwie szerokim zakresie. Internet rządzi się swoimi prawami. Jeśli przekonaliśmy użytkowników, że akcja jest warta uwagi, to „plotka idzie w świat”. Kolejni internauci przekazują sobie informację o nas „z ust do ust” i tak się to rozwija – odpowiada Joanna Borowska, po czym dodaje: – Prowadzimy też działania promocyjne. Przede wszystkim chyba chodzi jednak o to, że nasz projekt jest „w słusznej sprawie” i Polacy, których świadomość pro-ekologiczna ciągle wzmacnia się, docenili to – kończy brand manager.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.