Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

49936 miejsce

Przyłączmy się do apelu stoczniowców

Związkowcy ze Stoczni Szczecińskiej "Nowa" i stoczni w Gdyni domagają się od rządu renegocjacji spec ustawy dotyczącej polskich stoczni.

Stoczniowcy apelują do premiera: „Chcemy, żeby rząd i Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest właścicielem stoczni, zrealizowała wszystkie zamierzenia i obietnice zawarte w ustawie”. Przedstawiciele związków zawodowych w apelu wystosowanym do Donalda Tuska podkreślają , ze jeżeli dokument nie zostanie renegocjowany, stocznie stracą na zawsze możliwość budowy statków.

Jednak właściwszym, według mnie, rozwiązaniem byłoby ze względu na ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, wycofanie się rządu ze spec ustawy w ogóle. Pozwoliło by to na przeznaczenie pieniędzy na odprawy dla stoczniowców, na dofinansowanie stoczni i, być może, na uratowanie przemysłu stoczniowego w Polsce.

Rząd powinien renegocjować ustalenia z Komisją Europejską, stojąc twardo na stanowisku, że rządowe poręczenia kredytów w bankach to jeszcze nie pożyczki czy dofinansowanie stoczni. We Wspólnocie Europejskiej nie może być wyjątków i dofinansowania stoczni niemieckich, czy - zapowiadane - stoczni francuskich, usprawiedliwiają także polską pomoc dla stoczni. Komisja Europejska wykazała się w tym przypadku stronniczością, preferując interes stoczni niemieckich. Nie możemy bez walki rezygnować z przemysłu stoczniowego, jednego z ostatnich przemysłów wytwórczych w Polsce.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.