Facebook Google+ Twitter

Przyłączmy się do wniosku o utworzenie łaźni miejskiej w Szczecinie

Zmiany ustrojowe w Polsce i przejście na gospodarkę rynkową, nie tylko doprowadziły do upadku większości zakładów przemysłowych w Polsce, ale też o mało nie doprowadziły do upadku strefy funkcjonowania urządzeń publicznych.

Zawsze pozostaje alternatywa, można wykąpać się w kałuży / Fot. Andrzej SadowskiUstawa o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych i ustawa o podatku od wzrostu wynagrodzeń, doprowadziły do wywłaszczenia zakładów przemysłowych i ich pracowników z posiadanej bazy socjalnej (podatki od działalności nieprodukcyjnej) i wreszcie do upadku. A ponieważ zakłady publiczne (komunikacja miejska, pogotowie, szpitale, przychodnie, biblioteki, łaźnie miejskie, szalety itp.) podlegały tym samym rygorom, ich upadek był przesądzany.

Na szczęście ktoś pomyślał i określono ustawowo sferę spraw publicznych o charakterze infrastrukturalnym, mających znaczenie dla społecznych funkcji miasta, gminy, powiatu. Uratowano w ten sposób: komunikację miejską, pogotowia, szpitale (nie do końca), biblioteki, szalety miejskie itp., likwidując jednak np. łaźnie miejskie i wylewając w ten sposób przysłowiowe „dziecko z kąpielą”.

Być może władze miasta Szczecina, doszły do wniosku, że mieszkańcy w nowym budownictwie mają łazienki, mogą się też wykąpać w pracy, na basenie, więc po co jeszcze sobie zawracać głowę czystością mieszkańców. Jednak władze miasta zapomniały, że większość starej zabudowy miejskiej, nie posiada łazienek, że turyści przyjeżdżający na jeden dzień do Szczecina nie mają się gdzie wykąpać, że zwiększająca się z roku na rok rzesza bezdomnych także nie ma takiej możliwości.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Myślę, że Łaźnia miejska, to nie większe przedsięwzięcie, niż szalety miejskie. Przy milionach utopionych w budowę cmentarza przy ul. Bronowickiej, czy na kolejny już: Wieloletni Program Rozwoju Szczecina, to "pestka".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gura Maks
  • Gura Maks
  • 23.01.2012 15:16

Stara łaźnia nie spełniała żadnych norm sanitarno-epidemiologicznych .W każdym przytulisku , noclegowni są łazienki gdzie bezdomni mogą się umyć. A gdzie pan widzi taką łaźnię miejską ? A kto będzie płacił za ludzi bez grosza.? Przecież to ogromne przedsięwzięcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.