Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29253 miejsce

Przyłapani na czytaniu w Poznaniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 08:29

W Poznaniu rozpoczyna się "Tydzień Bibiliotek". Imprezę, organizowaną już po raz piąty, otworzy wystawa fotograficzna "Przyłapani na czytaniu..."

Na zdjęciach wystawionych w Bibliotece Uniwersyteckiej zobaczymy uchwyconych podczas czytania książek m.in. ludzi ze świata poznańskiej nauki, Kościoła i polityki. W piątek w tej samej bibliotece profesor Jan Miodek wygłosi wykład o "najważniejszych zjawiskach współczesnej polszczyzny".

Przez cały tydzień czytelnicy będą mogli skorzystać z przygotowanych dla nich imprez. Poznańskie Biblioteki będzie można zwiedzać, wysłuchać prelekcji między innymi o o wulkanach i próbach rekonstrukcji żydowskiej synagogi.

Promowana będzie akcja bookcrossingu czyli idei nieodpłatnego przekazywania książek przez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach. Będą spotkania autorskie i wystawy rozmaitych wydawnictw. W Bibliotece Kórnickiej wystawione zostaną m.in. rękopisy Jana Kochanowskiego i Adama Mickiewicza.

Poza Poznaniem, np. w bibliotece w Śremie, będzie głośne czytanie bajek dla dzieci a w Luboniu odbędzie się Konkurs Pięknego Czytania. Tydzień Bibliotek potrwa do niedzieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.