Facebook Google+ Twitter

„Przynieś z sobą krzesło", proponują bydgoscy Teatryści

„Przynieś z sobą krzesło" - taką akcję ogłaszają Teatryści podczas premiery spektaklu „Moja wątroba jest bez sensu albo zagłada ludu" Wernera Schwaba, w reżyserii Łukasza Gajdzisa.

 / Fot. Materiały prasowe Wyższej Szkoły GospodarkiAkcja ma przekonać, że teatr można zrobić wszędzie, a potrzebny jest tylko widz z krzesłem.
Sztuka Schwaba wystawiana będzie na kilku poziomach kamienicy przy ul. Gdańskiej 33 w Bydgoszczy. Wykorzystanie nietypowych przestrzeni oraz aktywizacja studentów to tylko niektóre z celów Teatru Studenckiego „Teatryści”, wspieranego przez Akademicką Przestrzeń Kulturalną (APK) Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy(WSG).

W tym spektaklu młodzi ludzie -przede wszystkim studenci- próbują obnażyć zło, które znajduje się w każdym z nas. Gajdzis pokazuje relacje między ludźmi z różnych warstw społecznych. Człowiek "od zawsze" gardził ludźmi, stojącymi niżej w hierarchii. Wraz z biegiem akcji, widz przemieszcza się po drabinie społecznej. Wykorzystane przestrzenie angażują wszystkie jego zmysły.

Teatr Studencki „Teatryści” powstał z inicjatywy Dawida Komudy oraz Łukasza Wódeckiego. Wspierany jest przez Akademicką Przestrzeń Kulturalną WSG. Celem „Teatrystów” jest realizacja projektów w nietypowych przestrzeniach miejskich a także aktywizacja studentów.

Premiera 10.01.2008, godz. 18:00
Kolejne spektakle:
11.01.2008, godz.18:00
17.01.2008, godz.18:00
18.01.2008, godz.18:00
Wstęp wolny!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, aby uczestniczyć w spektaklu należy dokonać rezerwacji miejsc pod numerem: 788-821-028 lub e-mailem na adres: teatrysci@gmail.com., od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 18 do 20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.