Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25920 miejsce

Przynieśli uśmiech smutnym dzieciom

Współautorzy: Barbara Podgórska

Monika Czoik, rudzka poetka, Grzegorz Poloczek z kabaretu „RAK” i Grupa „Nienegatywni” odwiedzili wczoraj małych pacjentów Centrum Pediatrii i Onkologii im. dra Edwarda Hankego w Chorzowie.

 / Fot. Adam K. PodgórskiNa oddziałowym, wąskim korytarzu zrobiło się nagle tłoczno od dzieci przebywających na leczeniu nowotworów i ich rodziców.

Monika Czoik i Grzegorz Poloczek czytali wierszyki z debiutanckiego tomiku poetki, znanej z twórczości dla najmłodszych. Poetyckie opowiastki o Zaczarowanym Mieście, Gościnnej Żabie, Śpiewającej Porzeczce i wielu innych wywoływały uśmiech na smutnych i poważnych twarzyczkach. Niektóre próbowały nawet tańczyć w rytm wyłącznie pozytywnych piosenek formacji „Nienegatywni” .
 / Fot. Adam K. Podgórski
- Te odwiedziny były dla mnie niesamowitym przeżyciem – wyznała Monika Czoik – a uśmiechy maluszków, najpiękniejszą reakcją na moje wierszyki. Głęboka prawda tkwi w słowach, że kiedy śmieje sie dziecko, śmieje się cały świat. Cieszę sie Grzegorz Poloczek i „Nienegatywni” wsparli mnie dziś swoim talentem, czytając "Wierszyki na każda porę roku" oraz śpiewając.
Wydaje mi się, ze razem pokolorowaliśmy nieco dzień wspaniałym dzieciom, tak dzielnie zmagającym się z losem.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Wszystkie dzieci obdarowano rumianymi jabłuszkami oraz płytami DVD z nagraniem spektaklu ”Jaś i Małgosia” według Jana Brzechwy, w reżyserii Moniki Czoik.

Inicjatorami spotkania byli: Aleksandra Kaleta-Żmuda, Ewa Bukowiecka i Michał Stanisławski z Fundacji Iskierka. Obecny był także ksiądz Marcin Ryszka, wikariusz z parafii Świętego Pawła w Nowym Bytomiu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zoro
 • Zoro
 • 09.01.2012 11:59

GŁOSUJMY!!! link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
 • Gość
 • 29.01.2011 17:16

Brawo!!! Super inicjatywa!!! Tylko tak dalej!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iskierka
 • Iskierka
 • 24.01.2011 12:33

Moje gratulacje!! Takie spotkania są potrzebne dla tych dzieci!! Więcej takich akcji aby uśmiech nigdy nie zniakał z małych twarzyczek. Pozdrawiam i jeszcze raz Monia gartuluje pomysłu, inicjatywy i zaangażowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zoro
 • Zoro
 • 22.01.2011 22:08

Spotkanie pełne uśmiechu, który przepędza czarne chmury choroby... ;) i sprawia że pojawia się słoneczny uśmiech... Warto... i dziękuje... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla organizatorów a dla pacjentów rychłego powrotu do zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej takich inicjatyw!!! Takie wsparcie naprawdę jest potrzebne, szczególnie dzieciakom - "bo nie wie tego, kto nie otarł się o śmierć..."

Komentarz został ukrytyrozwiń
P.Ewka
 • P.Ewka
 • 21.01.2011 16:21

Pani Moniko wzruszyłam się do łez,jest Pani WIELKIEGO SERCA i jestem pewna że dla dzieciaczkow spotkanie z Panią i wesołymi a jednocześnie tak mądrymi wierszykami doda im siły.Uśmiech dziecka BEZCENNY.Pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Skutnik
 • Kasia Skutnik
 • 19.01.2011 21:06

Przepraszam za złą ocenę komentarza ale przez pomyłkę kliknęłam czerwony kciuk, oczywiście oceniam ten komentarz bardzo ale to bardzo POZYTYWNIE i jeszcze raz przepraszam za moją pomyłkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Skutnik
 • Kasia Skutnik
 • 19.01.2011 21:03

Piękny pomysł zrodził się w Twojej głowie Moniko, podziwiam i zazdroszczę Ci tak wielkiego daru, jaki posiadasz. Jesteś niesamowita kobietą, która pomaga zrozumieć innym dar życia i fakt jakie życie jest cudowne kiedy pomaga się innym. Naprawdę "wielki szacun" dla Ciebie. Byle tak dalej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba był nasz najtrudniejszy koncert, ale mam nadzieje, że nie ostatni. Gorący pokłon w kierunku Moniki i ludziom z fundacji Iskierka za zaproszenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.