Facebook Google+ Twitter

Przypadek czy celowy zabieg marketingowy?

W pewnej reklamie, pewnej firmy sprzedającej okulary pojawia się nietypowa tablica do badania wzroku. Internauci natychmiast wypatrzyli skróty popularnych skrótów przez nich używanych. OMG czyli Oh My God to tylko jeden z nich. Przypadek czy zabieg marketingowy?

Screen z serwisu Youtube. / Fot. Paweł BiałkNa początku tej reklamy pojawia się tablica do badania wzroku trochę inna niż znamy z wizyt u okulisty. Litery są w zupełnie innej kolejności i dodatkowo tworzą skróty internetowe. Internauta DreadPlr rozszyfrował takie skróty jak:

"Skróty od góry:
OMG - Oh My God
WTF - What The F**k
PWN3D - nie wiem dokładnie: załatwiony, pojechany
URANOOB - You Are A Noob
LMAO - Laughing My Ass Off
ROTF - Rolling On The Floor
KTHXBYE :P - OK, thanks Bye :P"
(Cytat za DreadPl)

- Tych skrótów używam podczas rozmów na chatach i na gg, moi znajomi również - mówi YooRgiel, internauta. - Ja je doskonale rozumiem i według mnie to nie jest zbieg okoliczności - dodaje internautka persian.

Wysłałem maila z prośbą o informację na temat wspomnianej reklamy, od dwóch tygodni czekam na odpowiedź. Być może to celowy zabieg marketingowy mający zwiększyć popularność firmy lub spowodować wzrost sprzedaży okularów internautom? A może to tylko zwykły zbieg okoliczności?

Źródło:

Youtube.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiepski chwyt marketingowy moim zdaniem.

Brakuje STFU Shut the F*ck Up (zamknij się)

PWNED to jest OWNED, tylko z P dla lepszego wygladu i ogolnego Feelu. Podobnie zreszta jest z ZOMG, które znaczy tyle, co OMG, ale jednak trochę lepsze.

No i to w gruncie rzeczy tablica dla nobów. Skoro tam nie ma najsławniejszego w necie O'Rly to oni są noobami a nie geekami.

Cya, g33k

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tych skrótów używam podczas rozmów na chatach i na gg, moi znajomi również - mówi YooRgiel, internauta"

Używam internetu jeszcze od czasów BBSów, myślałem że znam już wszystkie "skróty". Widać człowiek uczy się całe życie. ROTF powiadasz... hmmm a nie ROTFL przypadkiem ?

Mocno naciągane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.