Facebook Google+ Twitter

Przypadek zaginionej Eweliny Skwary jest nietypowy - mówią specjaliści

Ewelina Skwara zaginęła w środę po wyjściu z domu, ostatni raz widziana była około godziny 7.10. Jechała na rowerze do szkoły, ale nigdy tam nie dotarła.

 / Fot. PAP/policjaMariola Lewandowska, sołtys Służewa około 500 metrów od domu dziewczynki zauważyła jej rower i torbę z butami. Rower był uszkodzony i nosił ślady wypadku. Sąsiedzi powiedzieli matce dziewczynki, że słyszeli karetkę pogotowia, jednak w szpitalu Eweliny nie było.

W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci, strażacy oraz mieszkańcy Służewa. W czwartek w poszukiwania włączony został śmigłowiec z Komendy Głównej Policji, wyposażony w specjalistyczny sprzęt, m.in. kamerę termowizyjną, który szukał Eweliny także poza terenem poszukiwań. Jak mówi Wiadomościom24 sierż. Marta Kulpa, rzeczniczka policji z Aleksandrowa Kujawskiego, zdjęcia wykonane za pomocą śmigłowca są obecnie analizowane.

 / Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiEwelina poszukiwana przez sąsiadów i znajomych

Policja nie wyklucza jak na razie żadnej wersji, nawet tej, że dziewczynka mogła zostać porwana. Poważnie brana jest po uwagę hipoteza, że dziewczynka została potrącona przez samochód i zabrana do niego przez kierowcę. Potwierdza to nieoficjalna informacja podana przez Gazetę Pomorską.

Z relacji uczennicy szkoły, do której chodziła też Ewelina, wynika, że gdy jechała ona z rodzicami do szkoły w środę rano, omijali leżący na środku jezdni rowerek.

13 grudnia przed godziną 9 policja wznowiła działania. 70 policjantów przeczesywało las, do nich mieli dołączyć strażacy. Akcję poszukiwawczą policja przerywała każdego dnia wieczorem i wznawiała następnego ranka, jak mówi rzeczniczka, z powodu złej pogody i ciemności.

Policja przestała szukać Eweliny

W piątek na miejscu zjawili się czterej ratownicy PCK z Trójmiasta, wraz z psami wyszkolonymi specjalnie do poszukiwania ludzi. W niedzielę, jak mówi rzecznik Kulpa, działania zostały wznowione po informacji jaką otrzymała policja; sprawdzana była okolica rzeki Tążyny. Dla dobra śledztwa rzeczniczka nie chce ujawnić szczegółów informacji.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

ANIA
  • ANIA
  • 13.01.2011 18:49

Wiemy co sie juz stało z Ewlinką.Ja mam pytanie kiedy sie to wszystko zmieni...czy to bedzie dla takiego GNOJA WYSTARCZAJACA KARA-dożywocie??????NIEEEEE W pocie czoła, z lejacym się potem po PIĘCIU SWOICH LITERACH powinien zpracować na siebie, a nie żebyśmy my jeszcze na takiego ZBRODNIARZA płacili.......CO TO SIE W TYM KRAJU DZIEJE????Serce sie rwie jak człowiek pomysli o tej niewinnej istocie a taki ZBOCZENIEC bedzie jeszcze cieplutko sobie żył i korzystał z więzienia!!!!!SERCE AŻ PĘKA!!!!
NAJSZCZERSZE KONDOLENCJE DLA RODZINY i innych ofiar takich CZYNÓW!!!!
Mam głeboka nadzieję, że kiedys sie to wszystko zmieni...

Komentarz został ukrytyrozwiń
:(
  • :(
  • 01.01.2011 16:40

Chciałabym mieć tyle nadziei co Wy, ale po samej fotografii już wiem, że nie ma jej wśród nas. Mam nadzieję, że pierwszy raz w życiu mylę się co do tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
YYYY
  • YYYY
  • 01.01.2011 05:04

Przykre to co napiszę ale krótko:to tylko moja wersja-potrącenie Ewelinki,szok!, co robić,do szpitala ale już nie,co ze mną teraz będzie,jestem po,mam rodzinę,żonę,dzieci,trzeba jechać daleko tam na pewno nie będą szukać,jakieś 100-150km.................nikt mnie chyba nie będzie podejrzewał...........

Komentarz został ukrytyrozwiń
czarna739
  • czarna739
  • 30.12.2010 21:42

ta dziewczynka żyje ,jakoś tak wewnętrznie to czuję /nie umię tego wyjasnić /i nie jestem zadnym oszołomem wróżbiarskim ...codziennie o niej myślę i modlę sie za nią i naprawde jakieś takie przekonanie mam ze ona jest żywa

Komentarz został ukrytyrozwiń
zvi@poczta.fm
  • zvi@poczta.fm
  • 29.12.2010 22:51

Wiecie, co mi wpadło do głowy? Oczywiście chcę wierzyć w to, co powiedziałam wczoraj - i jest to moje życzenie, być może naiwne, być może głupie. Ale wpadło mi do głowy kolejna - nie wiem która już wersja wydarzeń. Wszyscy przyjęliśmy do wiadomości, że - niezależnie od tego, co się z dzieckiem stało później - ktoś ją potrącił. Tak podpowiada doświadczenie i o tym może świadczyć wgnieciony błotnik rowerka. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że mamy śnieg, zimę, mróz - można też przypuszczać, że dziewczyna miała wypadek bez udziału kogokolwiek. Mogła się po prostu przewrócić, skręcić nogę i nie móc dalej swobodnie iść. (podobno obok rowerka znaleziono jakieś buty?) Później mogło być różnie. Mogła doczołgać się kawałek do lasu (sama bądź też z "pomocą" kogoś nieodpowiedzialnego), czy innego miejsca i tam pozostać (pamiętacie tą dziewczynkę z Suwałek, która w środku lasu w mrozie przeżyła tydzień? Poszukiwano jej super nowoczesnymi metodami - kamery termowizyjne, mnóstwo ekip, helikopter, psy tropiące... - i chociaż była ŻYWA (poruszająca się a więc widoczna) - nie potrafili jej odnaleźć przez długi czas ani z dołu - ani przetrząsając teren z góry.
Oczywiście ODPUKAĆ tą wersję jak i inne, które nam przychodzą do głowy. Miejmy ciągle i nieustannie nadzieję, - i wierzmy w to - że dziewczyna wróci do domu tak jak wracają inne dzieci, którym się coś takiego przytrafia. Bo przytrafia się... niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marzena k.
  • marzena k.
  • 29.12.2010 19:25

EWELINKA SIE ZNAJDZIE!!!
MÓJ MAZ JEST STRAZAKIEM W ALEKSANDROWIE I SZUKAŁ JEJ CAŁA NOC!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
PodsiadłoIKatalizy
  • PodsiadłoIKatalizy
  • 29.12.2010 11:03

"wziął dziewczynę czarnobrewą
silną dłonią rzucił ją
chłodne fale ją połknęły
pochłonęła Wołgi toń"

Komentarz został ukrytyrozwiń
zvi@poczta.fm
  • zvi@poczta.fm
  • 28.12.2010 22:50

Czuję, że ta dziewczyna żyje, jakoś tak wewnętrznie czuję, że żyje - i być może jest u kogoś życzliwego, starszego wiekiem, może bezdomnego, kto znalazł ją potrąconą na drodze - zabrał do domu i z głupoty, niewiedzy, że jest szukana albo z innych powodów - jej dotychczas nie wypuścił... tak czuję i w to chcę wierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obcy
  • obcy
  • 27.12.2010 06:36

może to ma związek z UFO??Już są w orbicie potężne trzy statki UFO,lecą do nas..