Facebook Google+ Twitter

Przypadki Grzegorza Brauna, czyli jak w godzinę stać się wrogiem PiS-u

Bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

Grzegorz Braun to reżyser filmów dokumentalnych. Znany z obrazu pt. "Towarzysz Generał", a przede wszystkim filmu o eugenice. Postać ta znana jest również, a może w szczególności, z kontrowersyjnych wypowiedzi na tematy polityczne.

Z przekonania Grzegorz Braun jest, jak sam o sobie mówi, monarchistą - cokolwiek ma to oznaczać.

Oskarżył o współpracę z SB prof. Jana Miodka. Po przegranym procesie musiał przeprosić Miodka i wpłacić 20-50 tyś zł (tu źródła podają różne kwoty) na cele charytatywne. Oczywiście wyrok sądu, który wedle Brauna nie jest polskim sądem, a tylko wykonawcą poleceń jakiegoś tajemniczego zleceniodawcy, nie stępił ostrości wypowiedzi reżysera. W ostatnich dniach goszcząc na KUL-u w rozmowie ze studentami Braun nazwał śp. arcybiskupa Życińskiego łajdakiem i fałszywym biskupem.

Szczegóły: Grzegorz Braun na KUL: biskup Józef Życiński to łajdak

I teraz zaprezentuję reakcje świata internautów. Po słowach o Życińskim zwolennicy PiS wychwalali Brauna za odwagę i prawe poglądy. Ja oczywiście nie twierdzę, że wszyscy zwolennicy PiS tak uważają, ale ci aktywni tak właśnie opisywali całą sprawę. Ja, jako zwolennik PJN, głośno i ostro to skrytykowałem; wielu innych uczyniło podobnie.

Grzegorz Braun był również gościem Radia Maryja. W audycji nazwał PiS żoliborskimi socjalistami i uczestnikiem układu o nazwie banda czworga. Stwierdzeń o skolonizowanej Polsce i innych chorych wytworów umysłu Pana Brauna oszczędzę czytelnikom.

Po tej audycji ci sami, którzy chwalili obrzydliwe słowa Brauna, zaczęli przestrzegać przed spiskiem. Spisek polega na sianiu zamętu wśród wyborców przez Brauna i pomocy PJN-owi w walce z Radiem Maryja. Dowodem na to ma być emisja jego filmu w publicznej telewizji. Już tropiciele spisków odkryli koligacje rodzinne między prezesem TVP Juliuszem Braunem i bohaterem tego wpisu. Ponoć to jego wujek. A wiadomo, że Juliusz Braun to były członek UW, a co za tym idzie robi wszystko, by zaatakować PiS i Radio Maryja. Jak ci detektywi połączyli ten zlepek w przemyślany spisek określonych grup? Tego mój rozumek nie pojmie.

Grzegorz Braun to człowiek rzucający podłe kalumnie na prawo i lewo. Do tej chwili nie przeszkadzało to zwolennikom PiS-u, ale dzisiaj jest już w układzie i spisku. Niczym u Sienkiewicza: jak Kali ukraść krowę to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę, to źle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

taker
  • taker
  • 18.05.2011 14:54

Pan Grzegorz Braun to wielki, polski patriota a skoordynowany atak całego układu okrągłostołowego jet tego najlepszym dowodem. PiS jako ważna cześć magdalenkowej układanki, robiąc od lat za "polską partię" właśnie się demaskuje i jego dni są policzone. A Polska ... wygra!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 17.05.2011 10:35

Wirus paranoi PiS-u jest w ostatniej fazie inkubacji.Nosiciel "numer zero"(Kaczyński)wyhodował odmianę,która odporna jest na "szczepionkę ze zdrowego rozsądku"i rozprzestrzeniła się w sposób niekontrolowany na trzydzieści procent polskich wyborców.W niedługim czasie,dowiemy się,że Braun jest człowiekiem PO.
Idąc dalej,po wygranych wyborach przez PiS i niespełnieniu przez tę partię obietnicy rozliczenia zdrajców,zakażeni chorobą oznajmią,iż sam Kaczyński jest największym zdrajcą.W następnej kolejności przyjdzie czas na resztę działaczy,członków i zwolenników PiS,PO,SLD,PSL,PJN...
Paranoja jest nieuleczalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako zwolennik PiS nie mogę zrozumieć od wielu lat, czemu p. Braun nie zatrudni się po prostu we wrocławskim IPN-ie. Domyślam się, że pewnie by go tam nie chcieli. Przypadek pana Brauna to modelowy przykład na to, że lustracją powinien się zajmować IPN właśnie, a nie dziennikarze lub reżyserzy - z doskoku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
centrala
  • centrala
  • 17.05.2011 00:55

Nie no, nie przesadzajmy. Akurat po prawicy to biskup raczej nie będzie chciał zasiąść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cisza nad podłym amatorem - reżyserem !
Jestem pewien, że nagrodę odbierze w piekle a "łajdak" zasiądzie po prawicy Pana Boga i wybaczy opętanemu nienawiścią !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.