Facebook Google+ Twitter

"Przyroda wokół nas" - w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

Już wkrótce galeria ŁTF zabierze nas w magiczną podróż... Podróż do świata, który jest tuż obok, bliski, a jednak wciąż tajemniczy.

2 lutego o godz. 18.30 odbędzie się w galerii ŁTF (ul. Piotrkowska 102) wernisaż wystawy fotograficznej, zatytułowanej "Przyroda wokół nas". Przez około 3 tygodnie goście galerii będą mogli podziwiać prace dwóch członków Łódzkiego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody - Piotra Kuczyńskiego i Michała Ludwiczaka. Fotografie obu twórców przeniosą nas na, wciąż tajemnicze i dzikie, łono przyrody. Ukażą świat, który żyje, gdy człowieka nie ma w pobliżu...

 / Fot. Piotr KuczyńskiPiotr Kuczyński o sobie: Fotografią zajmuję się już od przeszło 30 lat. Jako członek „Foto klubu 77”, działającego przy ówczesnym klubie „Siódemki” oraz studenckiego klubu turystycznego „W siną dal”, fotografowałem głównie ludzi i krajobrazy. Później miałem kilkanaście lat przerwy w "życiorysie" fotograficznym. Od ośmiu lat zajmuję się bardzo trudną, lecz jakże wdzięczną dziedziną fotografii, jaką jest fotografowanie przyrody. Zauroczony pięknymi krajobrazami, roślinami i zwierzętami staram się na moich zdjęciach ukazać te cuda innym. Moje prace docenili członkowie Okręgu Łódzkiego ZPFP i w roku 2006 przyjęli mnie do swojego związku. Zaś w roku 2009 zostałem przyjęty do wybitnego grona, jakim jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. Również w 2009 roku wraz z grupą kolegów i koleżanek założyliśmy Stowarzyszenie Foto Humanum, w którym mam przyjemność być wiceprezesem.

 / Fot. Michał LudwiczakMichał Ludwiczak o sobie: Jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Fotografia jest moją pasją od ponad 10 lat i przez ten czas stała się dla mnie czymś specjalnym, czymś bez czego nie potrafię żyć. Patrzenie na świat przez wizjer aparatu jest dla mnie czymś, co daje niepowtarzalne doznania. To fotografia pchnęła mnie w podróż do wielu ciekawych miejsc i dała możliwość obcowania z naturą. Fotografia przyrody jest tym, co powoduje, że człowiek odpoczywa od trudów codzienności, mogąc jednocześnie być blisko przyrody i stać się swego rodzaju myśliwym. Jest to jednak dziedzina, wymagająca niemałych wyrzeczeń, z których najbardziej uciążliwym może wydawać się potrzeba rannego wstawania, nieraz nawet o 4 rano, kiedy jeszcze jest ciemno. Tylko światło poranka daje niepowtarzalne barwy, rozświetlając snujące się nad ziemią mgły i nadając im bajkowe kolory. Takie widoki, połączone ze świeżością powietrza, z pewnością rekompensują niedospaną noc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się ciekawie po tych dwóch zdjęciach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej zdjęć zawiśnie podczas wystawy. Nie można odkrywać wszystkich kart. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że tylko dwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.01.2010 10:59

Tak, masz rację, Piotrze. 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fachowcy najwyższej miary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.