Facebook Google+ Twitter

"Przyroda z Bliska" i co dalej? Machina ruszyła

Jak to zwykło się mówić – „zawsze mogło być lepiej”. Frekwencja podczas trzydniowej wystawy nie była powalająca, jednakże w związku z trwającym sezonem urlopowym brano to pod uwagę. Pamiętać jednak należy, że to dopiero preludium

Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Artur HampelW ciągu zaledwie trzech dni wystawę odwiedziło kilkudziesięciu gości. Na cel dobroczynny zlicytowano dwa obrazy na płótnie, wykonane na podstawie fotografii. Do obrazów tych wydane zostaną certyfikaty unikalności. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że zdjęcia na podstawie których wykonane zostały obrazy, ulegną trwałemu skasowaniu. Nie będzie możliwości ich odtworzenia, reprodukcji itp.

Ruszyła machina
Wystawa będzie żyła już teraz własnym życiem aż do końca maja 2014 roku. Przez cały okres trwania wystawy będą Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Artur Hampelzbierane fundusze na Kornelię Janusz, podopieczną fundacji „Przyszłość dla Dzieci” z Olsztyna. Wystawa będzie wypożyczana od 1 września 2013 roku i w tym miejscu już teraz zapraszam wszystkich zainteresowanych do zgłaszania chęci wypożyczenia ekspozycji, zarówno w kraju, jak również poza jego granicami.

Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Anna HampelZdjęcia mają własną samonośną konstrukcję. Dzięki prostemu rozwiązaniu można ją dowolnie ustawiać i kształtować ekspozycję. Dodatkowym i całkowicie zamierzonym atutem wystawy jest wysokość prezentowanych zdjęć, dzięki czemu dzieci jak również osoby o małym wzroście mogą bez męczenia wzroku (refleksy świetlne) podziwiać okazy na prezentowanych zdjęciach. Jak się okazało podczas trzydniowej ekspozycji w Gdańsku rozwiązanie to spotkało się wręcz z entuzjazmem i niemal samymi pochwałami.

Jak przebiegało preludium wystawy?
Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Artur HampelZachwyceni byli dorośli i dzieci. Nie tylko fotografiami, ale również faktem, iż o każdym zapytanym gatunku Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Artur Hampeluwidocznionym na fotografii opowiadałem długą historię. O jego biologii, sposobie życia, ciekawostkach z nim związanych jak również okolicznościach wykonania fotografii. Tym sposobem, wystawa stała się najprawdziwszą kopalnią wiedzy z zakresu polskiej przyrody i ekologii.Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Artur Hampel

I o to chodziło
Osiągnięte zostały założone cele: pomoc czteroletniej Kornelii oraz edukacja ekologiczna. Pod tym względem wystawa spełniła się na sto procent. Zainteresowanie prezentowanymi gatunkami było ogromne, zarówno wśród dzieci, dorosłych, jak również osób zawodowo powiązanych z polską naturą.[plik 7 prawa

Od pierwszego września powinna już być dostępna wystawa w formie interaktywnej. Trwają końcowe prace, które niebawem zakończą się tłoczeniem płyt. Podczas wystawy interaktywnej nie tylko będzie można chodzić po wystawie oglądać zdjęcia z bliska i z dalszej odległości ale również będzie można wysłuchać ciekawej opowieści na temat danego gatunku. Już teraz zapraszam do zainteresowania się tym wyjątkowym wydaniem. W najbliższym czasie zostaną podane ceny płyty, jak również kwota, która zostania przekazana od każdego sprzedanego egzemplarza na rzecz Kornelii Janusz.

Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Artur HampelJak się okazało wystawę raczył odwiedzić nie tylko gatunek ludzki, ale również przedstawiciele świata zwierząt Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Artur Hampelco zostało uwiecznione na załączonych fotografiach.

Ogólnie rzecz ujmując jestem zadowolony z pierwszych dni trwania wystawy, Spełniła ona założone cele i mam nadzieję, że będzie to trwało nieprzerwanie aż do kolejnej, drugiej edycji z nowymi fotografiami, wiedzą i historiami, Prace nad przyszłoroczną wystawą już się rozpoczęły a zebrane dotychczas doświadczenia będą pomocne w wyeliminowaniu błędów Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Anna Hampelorganizacyjnych, których niestety nie sposób było uniknąć podczas organizacji edycji pierwszej.
Przyroda z Bliska / I-sza edycja wystawy / Fot. Anna HampelNa profilu facebook http://facebook.com/przyrodazbliska będą organizowane aukcje pozostałych obrazów. Dochód z ich sprzedaży w całości zasili konto fundacji „Przyszłość dla Dzieci” na rzecz Kornelii Janusz. Zachęcam do śledzenia wydarzeń na wyżej wymienionym profilu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję i życzę aby przybyło odwiedzających wystawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.