Facebook Google+ Twitter

Przyrodnicy zbąszyńskiego liceum pod patronatem Wydziału Biologii

Wizyta uczniów jest efektem podpisanej dzień wcześniej w auli zbąszyńskiej Filharmonii Folkloru Polskiego umowy o współpracy między Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza a Liceum Garczyńskiego i Gimnazjum w Zbąszyniu.

Przyrodnicy z liceum Garczynskiego w Zbąszyniu, pod patronatem Wydziału Biologii UAM W Poznaniu

 / Fot. archiwum ZSz nr 110 lutego klasa przyrodniczo-medyczna z Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu udała się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, by tam uczestniczyć w Dniach Akademickich na Wydziale Biologii. Ta wizyta jest efektem podpisanej dzień wcześniej w auli zbąszyńskiej Filharmonii Folkloru Polskiego umowy o współpracy między Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza a Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu i Gimnazjum w Zbąszyniu.

 / Fot. archiwum ZSz nr 1Władze uczelni reprezentował prof. dr hab. Jacek Witkoś - Prorektor UAM ds. nauki i współpracy międzynarodowej i prof. dr hab. Bagdan Jackowiak - Dziekan Wydziału Biologii, natomiast władze samorządowe Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki i Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. Zbąszyńskie szkoły reprezentowali ich dyrektorzy: mgr Bogusław Pietrusiewicz – Liceum oraz mgr Łukasz Woźny – Gimnazjum, a na widowni zasiedli uczniowie klas przyrodniczo-medycznych.

 / Fot. archiwum ZSz nr 1Umowa o współpracy miedzy Liceum Garczyńskiego oraz Gimnazjum a Wydziałem Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pozwoli gimnazjalistom i licealistom klas przyrodniczo-medycznych w szerszym zakresie uczestniczyć w wykładach, warsztatach i innych zajęciach organizowanych przez Wydział Biologii. Liczymy też na wsparcie merytoryczne i techniczne w realizowanych przez nas badaniach terenowych, takich jak badanie wody Jeziora Zbąszyńskiego czy w prowadzeniu badań i pisaniu prac konkursowych.
 / Fot. archiwum ZSz nr 1
Zajęcia dla klas patronackich w czasie Dni Akademickich w jednym z najlepszych w kraju ośrodków akademickich pozwoliły naszym uczniom rozwinąć zainteresowania i potwierdziły, że warto uczyć się biologii.

Tekst - Jarosław Jankowiak
 / Fot. archiwum ZSz nr 1 / Fot. archiwum ZSz nr 1 / Fot. archiwum ZSz nr 1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.