Facebook Google+ Twitter

"Przyrzekam będę wierna jak klucze dopóki mnie nie zgubisz"

Organizowany przez Tyską Stronę Poezji i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bieruniu konkurs literacki pt. "Odcienie miłości" doczekał się finałowego rozstrzygnięcia.

Za sprawą przesłanych prac, które były na zróżnicowanym poziomie, nie było o niego łatwo. Oceniając ich wartość merytoryczną okazało się, że nie zawsze potrzeba zbyt wielu słów by przelać na papier swoje odczucia czy też wizje.
- Czasem, co pokazali autorzy, wystarczy użyć kilku, kilkunastu słów, by przekazać przemyślenia, a jednocześnie pozostawić w czytelniku niedosyt. Poezja nie może być wylewaniem swych win, próbą rozgrzeszania czy tłumaczenia zachowań ludzi – to zostawmy psychologom. Ona ma wzbudzić "we mnie" emocje, ale głównie poprzez swoją prostotę w formie i treści - zauważa dr Alicja Badetko, wykładowca akademicki i członek jury.

Można odnieść wrażenie, że tą właśnie myślą kierowało się jury przyznając pierwsze miejsce Małgorzacie Grajewskiej (Kolombina) w kategorii "utwór poetycki". Jest ona autorką dwóch krótkich, a jakże wymownych utworów: "Gorąco" i "Przyrzekam będę". Urodziła się w 1966 r. w Bydgoszczy gdzie nadal mieszka i pracuje jako nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej. Maluje również obrazy. Poezją zajmuje się od 2009 r. Ostatnio również rozpoczęła pisanie opowiadań. Drugie miejsce zajął Janusz Pyziński (Limba) autor "Nie płacz córeczko" i "Ojciec". Natomiast trzecie miejsce przypadło Mirosławowi Kowalskiemu (Orion), który nadesłał: "Niech tak zostanie" i "Erotyk X". Urodził się w 1967 r. Obecnie mieszka w Mysłowicach. Jest laureatem kilkunastu konkursów literackich.

Decyzją jury w tej kategorii zostało przyznane również wyróżnienie. Otrzymała je Małgorzata Dejnecka (Róża) za utwory: "Szczęśliwa miłość" i "Szliśmy". Pochodzi z Płocka, obecnie studentka AWF-u w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.