Facebook Google+ Twitter

Przysiek: Baby z jajami na jarmarku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-04-05 11:55

W podtoruńskim Przysieku, w jednym miejscu (oddziale Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego) znalazły się wielkanocne baby, jaja-pisanki i dużo ekologicznego jadła.

 / Fot. S.G.A wszystko to z racji wczorajszego jarmarku wielkanocnego „ Z ekologią na co dzień”, który jak co roku przyciąga do Przysieka tłumy gości, kojarzących imprezę z nauką przyozdabiania wielkanocnych stołów, promocją regionalnych i ekologicznych potraw świątecznych i możliwością zrobienia przedświątecznych zakupów. W tym roku można było także poszerzyć wiedzę na temat energii odnawialnej, przydomowych oczyszczalni czy segregacji odpadów.

Nie zabrakło konkursów. Na najpiękniejszą pisankę – w kategorii dzieci (uczniowie szkół podstawowych) wygrała Klaudia Duda ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie; w kategorii młodzież gimnazjalna – Katarzyna Walter z Gminnego Gimnazjum w Lisewie i w kategorii młodzież ponadgimnazjalna Anna Chudańska z Mogilna.

 / Fot. Stanisław GazdaW ko / Fot. Stanisław Gazdankursie „Dobre rady na odpady” laureatkami zostały: Marta Grzelak ze Szkoły Podstawowej w Dobrzejewicach, Kinga Elmann reprezentująca Świetlicę w Łysininie oraz Paulina Tekiela z tejże świetlicy.

Bezkonkurencyjną w konkursie na wielkanocny przysmak regionalny okazała się Ewa Stroińska, która piecze najwspanialsze baby wielkanocne.

 / Fot. Stanisław Gazda / Fot. Stanisław Gazda / Fot. Stanisław Gazda
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

[+] No przecież, że nie za tytuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.