Facebook Google+ Twitter

Przystanek autobusowy czy hotel?

Od jakichś trzech miesięcy, na jednym z przystanków autobusowych MPK w Sieradzu (przy ul. Oksińskiego), leży rozwalony tapczan. Informacje o tym dostałem od jednego z mieszkańców tej ulicy. Postanowiłem zająć się tą sprawą.

Tak wygląda przystanek na ul. Oksińskiego w Sieradzu / Fot. Piotr AndrzejakW dniu dzisiejszym postanowiłem podjąć w tej sprawie interwencję u odpowiedzialnego za porządek na przystankach, czyli w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Sieradzu. Podczas rozmowy z prezesem zarządu spółki, panem Robertem Chrzanowskim, dowiedziałem się że wszystkie przystanki sprzątane są dwa razy w tygodniu.

Prezes na zdane pytanie, jak można nie zauważyć tapczanu podczas sprzątania, nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie. W dalszej rozmowie Robert Chrzanowski wyjaśnił, że stara się poprawić infrastrukturę w MPK, tylko na to trzeba czasu. Na kolejne moje pytanie dlaczego kierowcy jeżdżący tą trasą (a realizują tu około 20 kursów w ciągu dnia) nie zainterweniowali widząc taki obrazek, pan Robert Chrzanowski także nie potrafił udzielić odpowiedzi.

Na koniec mojej rozmowy z prezesem Chrzanowskim dowiedziałem się, że wyciągnie on konsekwencje służbowe w stosunku do osób, które zaniedbały swoje obowiązki służbowe, i dziś ten tapczan zginie z tego przystanku. Po wizycie w MPK w Sieradzu, postanowiłem dowiedzieć się w urzędzie miejskim jak urzędnicy sprawują nadzór nad MPK. Wiceprezydent Sieradza, Cezary Szydło, powiedział że cała wina leży po stronie śmiecących, obiecał także zająć się tą sprawą.

Mam tylko taką nadzieje że po mojej interwencji tapczan zniknie z tej wiaty przystankowej, a władze spółki przyłożą się bardziej do obowiązków jakie są na nie nałożone uchwałą Rady Miasta z dnia 26 października 2006. A my jako dziennikarze nie będziemy musieli interweniować w tak prostych sprawach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Do kogo kolega Bartłomiej napisał ten komentarz?;>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta interwencja może przynieść skutek. Zniknie ten "piękny" tapczan a w tym miejscu znajdzie się ławka dla podróżnych. W końcu to przystanek komunikacji miejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błędy interpunkcyjne + błędy stylistyczne + źle złożone zdania + interwencja DO w błahej sprawie = główna na link


Czyżby deficyt dobrych tekstów? Wątpię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że teraz kolega Robert nie napisał komentarza w tym artykule tej samej treści, którą napisał w moim cytuję część tej wypowiedzi: "Więc się tylko pytam co jest nadzwyczajnego w tym wydarzeniu? I jeszcze w24 umieszcza to na stronie głównej. Ja tylko się dziwię ;)" No powiedz Kolego czemu tak tutaj nie napisałeś? teraz ja się Ciebie spytam co jest tutaj nadzwyczajnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masakra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię takie widoki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.