Facebook Google+ Twitter

Przystanek Woodstock 2011. Za dwa tygodnie odjazd!

Ruszyła budowa gigantycznej sceny, jednego z największych wydarzeń muzycznych w Europie. Pojawił się właśnie raport ekspertów, którzy sklasyfikowali polski Woodstock, jako trzeci najlepiej zorganizowany festiwal na Starym Kontynencie. - Dostaliśmy ogromnego „kopa” - radują się organizatorzy.

Sonda

Wybierasz się na Woodstock?

„Glory, Glory Alleluja” - taki utwór zagra Orkiestra Reprezentacyjna Policji Polskiej na otwarcie tegorocznego XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

- Jesteśmy pozapinani już na ostatni guzik! - oznajmia dla W24 Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizatora przedsięwzięcia.

Na byłym wojskowym poligonie, na obszarze 170 ha staną dwie muzyczne sceny: duża i mała, tzw. folkowa. Dojdzie do tego potężna festiwalowa infrastruktura. Znajdzie się tutaj 630 przenośnych toalet, kilkadziesiąt kranów z wodą z dużymi, stalowymi umywalkami, a także prysznice z osławioną „rurą”, tworzącą dla uczestników błoto do "kąpieli". Do tego wliczyć należy wielkie pole namiotowe, z siecią gastronomiczną oraz pomieszczenia organizacyjno-administracyjne. Dla osób pragnących mieć bardziej komfortowe warunki, przygotowano płatne pole namiotowe o podwyższonym standardzie.

Trwa już budowa gigantycznej "dużej sceny". Jej wymiary wynoszą 62 metry szerokości, 16 wysokości i tyleż samo metrów głębokości. Zostanie ona wyposażona w oświetlenie składające się z tysiąca punktów świetlnych oraz w nagłośnienie o mocy 100 tys. W na stronę. Po bokach sceny usytuowane będą dwa, wielkich rozmiarów telebimy.

Tymczasem w rankingu najlepiej zorganizowanych festiwali w Europie, Przystanek Woodstock zajął trzecie miejsce, po brytyjskim Glastonbury i norweskim Oya. Jednak największym sukcesem polskiego Woodstocku, jest pierwsze miejsce w kategorii największa wartość, oceniającej efektywność wykorzystywanych środków finansowych. Natomiast w kategorii najlepszy festiwal na Starym Kontynencie, Przystanek uplasował się na 12. pozycji.

Badania przeprowadziła firma Havas Sports and Entertainment, analizując 64 najważniejsze festiwale muzyczne, na 21 rynkach europejskich. W badaniu ponadto brały udział także trzy inne polskie festiwale: Open'er, Coke Live Music Festival oraz Off Festival. Także i one znalazły się na wysokich lokatach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

don donek
  • don donek
  • 21.07.2011 18:36

już taki Marks z Engelsem proponowali odbieranie dzieci '9letnich od matek (wizja komunizmu ), ten tu grandziaz poszedł dalej : matka to niech da dzieciakowi chleba a wodę z mózgu to ja taniej zrobię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Kaźmierski
  • Marcin Kaźmierski
  • 20.07.2011 22:41

Byłem 3 razy na Przystanku Woodstock....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.