Facebook Google+ Twitter

Przystanek Woodstock: poznaliśmy laureatów Złotego Bączka i finalistów eliminacji

Papa Roach, Enej i Arka Noego zostali zdobywcami 15. edycji Plebiscytu Złotego Bączka, jako najlepsze zespoły ubiegłorocznego Przystanku Woodstock. Zakończył się również finał Eliminacji do tegorocznej imprezy. - Udowodniliśmy kolejny raz, że na Przystanku nie ma złych kapel – ocenił finały Jurek Owsiak z Fundacji WOŚP.

Występ Papa Roach / Fot. ASKCreative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.Wiemy już wszystko. Laureatami statuetek Złotego Bączka, jakie przyznawane są przez samą publiczność Przystanku Woodstock, która po jego zakończeniu wybiera swoich faworytów poprzez głosowanie w internecie, zostały zespoły Papa Roach i Enej, jako najlepsze na Dużej Scenie, a z desek Sceny Folkowej wyłoniono artystów Arki Noego.

Zgodnie z tradycją, zespoły te zaproszone zostały na tegoroczny, XVII Przystanek Woodstock. Problem jednak powstał przy Amerykanach. Papa Roach w tym czasie przebywać będzie na trasach koncertowych i nie mają możliwości przyjazdu na festiwal. Statuetkę niemniej osobiście odbiorą i o wiele wcześniej, bo już w czwartek, 30 czerwca na koncercie w warszawskim Klubie Stodoła, gdzie zapropagują swój najnowszy album "Time for Annihilation... On the Record and On the Road".

- Aby jednak zachować ciągłość wręczania Złotych Bączków w czasie festiwalu, postanowiliśmy zaprosić zespół Enej - tłumaczą zamieszanie organizatorzy. - Tym bardziej to cenne wyróżnienie, że Enej znalazł się na tegorocznym Przystanku z kolei jako jeden z laureatów Eliminacji, organizowanych przez Fabrykę Zespołów.

Enej wystąpi więc na Dużej Scenie na zakończenie Przystanku, w późną sobotnią noc, zaś dzień ten rozpocznie na Scenie Folkowej Arka Noego.

Plebiscyt Złotego Bączka towarzyszy Przystankowi już po raz 15. W środowisku muzycznym uważa się statuetki ZB jako najbardziej prestiżowe, bowiem przyznawane są przez publiczność.

Równocześnie dobiegły do finału Eliminacje do tegorocznego, XVII Przystanku Woodstock. Jury zadecydowało, że na Dużej Scenie zagrają: Materia, Raggafaya, Black Jack oraz Luxtorpeda. Natomiast na Scenie Folkowej pojawi się Łydka Grubasa. Dodatkowo na jednej ze scen uczestnicy festiwalu ujrzą Bethel lub Chilli. Ale już o tym zadecydują radiosłuchacze w specjalnym plebiscycie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Na Eliminacje nadesłano ponad 700 nagrań zespołów, do bezpośredniego udziału nominowano 120, zaś do finału trafiło 36 kapel.

Przypomnijmy, że tegoroczny Przystanek odbędzie się w dniach 4,5,6 sierpnia w Kostrzynie n/O (Lubuskie).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Domanika
  • Domanika
  • 02.07.2011 22:22

Przepraszam ale
zal

jest mi przykro ze PR nie bedzie w tym roku.
jest mi przykro ze pożegna nas Enej.
jest mi przykro ze PR ...

nie wazne

po prostu jest mi przykro na calej lini

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.