Facebook Google+ Twitter

Przystawił pistolet do głowy dwuletniego dziecka. Żartował?

W trakcie uroczystości rodzinnej wtargnął do mieszkania i przystawił dwuletniej dziewczynce broń do jej głowy. Napastnik oddał także strzał w powietrze przed opuszczeniem mieszkania. Jest już w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wzrasta ilość przestępstw z użyciem broni.

O zastosowanie natychmiastowego aresztu tymczasowego wobec 33-letniego mężczyzny, który w połowie kwietnia br. w Żarach (Lubuskie) groził pozbawieniem życia pistoletem uczestnikom uroczystości rodzinnej, wystąpił do sądu prokurator rejonowy.

W toku toczącego się jeszcze śledztwa ustalono, że w dniu zdarzenia w jednym z żarskich mieszkań odbywała się rodzinna uroczystość. W trakcie jej trwania nagle do mieszkania biesiadników wtargnął w towarzystwie kobiety mężczyzna.

- W ręce trzymał broń, która okazała się pistoletem gazowym i na chybił traf przystawił ów pistolet do głowy jednego z uczestników uroczystości
przekazuje dla Wiadomości24 informację rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prokurator Grzegorz Szklarz. - Zagroził, że wystrzeli z broni.

Kiedy na ratunek napadniętemu ruszyła
jak okazało się, jego matka
napastnik przystawił z kolei broń do jej głowy, a następnie do głowy jej dwuletniej wnuczce.

- Wykrzykiwał ciągle, że użyje broni i pozbawi napadniętych życia
konkluduje rzecznik.

To niebywałe zdarzenie. Toczące się śledztwo nie wysupłało jeszcze głównych przyczyn wtargnięcia napastnika do mieszkania biesiadników. Najprawdopodobniej to sąsiadka poprosiła napastnika, aby ten udał się do nich, bowiem zbyt głośno się zachowują.

Przed opuszczeniem mieszkania biesiadników, napastnik z posiadanej przez siebie broni dodatkowo oddał strzał w powietrze.

Zatrzymany napastnik przyznał się do posiadania broni gazowej, lecz stanowczo zaprzeczył, aby groził uczestnikom rodzinnej uroczystości pozbawieniem ich życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.