Facebook Google+ Twitter

Przystawka z kultury. Kulturalny Klub Kolacyjny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-16 15:35

Poszukujesz kulturalnych prezentów na święta? Oprócz książek, filmów, muzyki i designerskich gadżetów? Komunikacja dla kultury do świątecznego zestawu prezentów proponuje dodać udział w Przystawce z kultury.

Przystawka z kultury to spotkania z charyzmatycznymi ekspertami, gdzie głównym daniem jest kultura: od fotografii, poprzez film, operę, street art czy balet. Spotkania w ciekawym miejscu, degustacja wyrafinowanych przystawek nawiązujących do tematu, to propozycja dla wszystkich, którzy w kameralnej i domowej atmosferze mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki.


Przystawka z kultury to pomysł na spotkania, które mają być bardzo współczesne. Jednak podobnie jak wszystkie kluby, w których tradycję się wpisujemy, zależy nam na stworzeniu klimatu, który będzie z jednej strony twórczy, z drugiej bardzo kameralny, w którym uczestnicy poszczególnych spotkań będą czuli się swobodnie i chętnie wezmą udział w kolejnych spotkaniach, poszerzając swoje horyzonty, a także poprzez swój udział wnosząc coś wyjątkowego i unikalnego do tych spotkań. Taka jest przecież idea klubu – tłumaczy Anna Król z Go Culture. Komunikacja dla Kultury, pomysłodawcy i organizatora Przystawki z kultury.

Do udziału w spotkaniach w charakterze przewodników, mistrzów zapraszani są eksperci: artyści, krytycy, pasjonaci. Ludzie, z którymi chcielibyśmy się spotkać, żeby porozmawiać o filmie, teatrze czy sztuce nowoczesnej, ale na co dzień niejednokrotnie jest to niemożliwe. Pierwsze spotkanie dotyczyło fotografii mody i prowadziła je Kinga Miller, następne będą poruszały tematy takie jak: literatura (Agnieszka Drotkiewiecz) motyw jedzenia w filmach (Tomasz Raczek), opera (Rafał Szpręgiel) czy tańca (Marta Fiedler).

Kulturalny klub kolacyjny Go Culture jest swoistą kompilacją doświadczeń klubów dżentelmeńskich epoki wiktoriańskiej, klubów dyskusyjnych Ameryki Południowej z czasów fascynacji bosa novą, kół dyskusyjnych z czasów francuskiej nowej fali i modnych obecnie nowojorskich, londyńskich projektów inspirowanych „Seksem w wielkim mieście”. Co więcej spotkania w klubie nawiązują do anglosaskiej tradycji supper clubs czyli klubów kolacyjnych. Nazywane inaczej antyrestauracjami, sekretnymi restauracjami, jednodniowym restauracjami, paladares lub restaurante de puertas cerradas w Argentynie, si fang cai w Hongkongu w Polsce znane są zaledwie od kilku lat. Dziś funkcjonują we wszystkich większych miastach.

Przystawka z kultury - Kulturalne Kluby Kolacyjne odpowiada na potrzeby ludzi, którzy poszukują nowych form wielkomiejskiej rozrywki, chcą aktywnie uczestniczyć w dyskusji na temat kultury.
Aby sprawić komuś kulturalny prezent wystarczy zajrzeć na stronę www.przystawkazkultury.pl lub wysłać maila z zamówieniem na adres: przystawkazkultury@goculture.pl.

Program najbliższych spotkań "Przystawki z kultury":

Spotkanie 2, Kobieta odbita w literaturze. Od Emmy Bovary ku literaturze współczesnej, 12.01.2012, godz. 19.00
Przewodnik spotkania: Agnieszka Drotkiewicz

Co dzisiejsze bohaterki literackie mają w sobie z Emmy Bovary? Czy wszystkie jesteśmy naznaczone przez powieść Gustava Flauberta?
Nierealny romans, czy bohaterka z krwi i kości. Dla wszystkich, którzy kochają czytanie, wgryzanie się w postać literacką, śledzenie poczynań pisarza, a także poszukiwania genialnych literackich śladów w literaturze współczesnej to spotkanie będzie prawdziwą gratką. Nie przegapcie.
W czasie spotkania gościom podawane będą tematyczne, lubiane przez kobiece bohaterki literatury
przystawki. Kolację uzupełniać będzie wino.

Spotkanie 3, Jak smakuje kino?
02.02.2012, godz. 19.00
Przewodnik spotkania: Tomasz Raczek

Czy zdarzyło Wam się, że obrazy jedzenia w filmach tak pobudziły Waszą wyobraźnię, że niemal poczuliście ich smak i zapach? Znacie filmy w których potrawy odgrywają rolę głównych bohaterów?
Na filmowym talerzu znajdziecie klasyczne i nowoczesne składniki. Wśród nich szczypta dekadencji z „Wielkiego żarcia” – Marca Ferreri, odrobina „Uczty Babette”, kostka „Czekolady” i „Kolacja” – Ettorre Scola. Prawdziwa uczta w mistrzowskim towarzystwie.
W czasie spotkania gościom podawane będą klasyczne i nowoczesne filmowe przystawki. Kolację uzupełniać będzie wino.

Szczegółowych informacji na temat programu kolejnych spotkań szukać można na:
Stronie organizatora: www.goculture.pl
Stronie klubu: www.przystawkazkultury.pl
Fan stronie na facebooku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.