Facebook Google+ Twitter

Przyszli dziennikarze w redakcji Wiadomości24.pl

W ubiegłym tygodniu do Warszawy przyjechała grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Drugoklasiści podczas warsztatów dziennikarskich poznawali "od kuchni" pracę dziennikarzy, a w wolnym czasie zwiedzali stolicę.

Klasa 2E podczas warsztatów dziennikarskich w WarszawieWarsztaty dziennikarskie II LO w Wałbrzychu organizowane są przez szkołę corocznie. Zawsze biorą w nich udział uczniowie klas drugich liceum o profilu humanistycznym z elementami dziennikarstwa. W tym roku szkolnym klasa licząca 28 uczniów przyjechała do Warszawy wraz z dwójką opiekunów. Podczas kilkudniowego pobytu w stolicy młodzież zwiedziła studia nagrań TVP, siedzibę ogólnopolskiej "Gazety szkolnej", a także redakcję Wiadomości24.pl . Jak mówią uczniowie, w każdym z tych miejsc poznali pracę dziennikarzy z różnych stron: przed kamerą, przed komputerem czy z piórem w ręce.

Wszystkim spodobał się ten praktyczny sposób zdobywania wiedzy o pracy dziennikarza. Pobyt w każdym z wymienionych miejsc dostarczał nowej porcji interesujących informacji.
– Cieszymy się, że mogliśmy poznać miejsca, które do tej pory były nam bliskie tylko z ekranów naszych telewizorów – mówią zgodnie. – W fachu dziennikarza za najważniejsze uważamy praktykę i obycie, a nie wkuwanie regułek na pamięć. Dzięki tym warsztatom, zrobiliśmy kolejny krok naprzód i zdobyliśmy nowe umiejętności, które postaramy się wykorzystać tak, aby za pewien czas obficie zaowocowały – dodają.

Wyjazd ten nie kończył się jednak tylko na zdobywaniu nowych doświadczeń.

Grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w WałbrzychuBył też czas na odpoczynek. Za dnia uczniowie znaleźli odrobinę czasu na zwiedzanie stolicy. Większość z nich gościła w Warszawie po raz pierwszy. Licealiści poznali siedzibę Sejmu i Senatu, gdzie zasiedli w poselskich i senackich fotelach. Odwiedzili Powązki, gdzie pomodlili się przy grobach żołnierzy poległych w Powstaniu Warszawskim. Piękna pogoda powodowała, iż poruszanie się miejskimi środkami komunikacji było męczące. Wieczorami oglądajli przedstawienia teatralne czy seanse filmowe.

Po czterech dniach aktywnego pobytu w Warszawie nadszedł czas powrotu do domu. Wyjeżdżając, wiele osób zadeklarowało, że swoją przyszłość chce związać z pracą w mediach. Zadowoleni z wyjazdu licealiści wrócili do szkoły, po to, by ponownie zanurzyć się w wir szkolnych obowiązków. Znów siedząc w szkolnych ławkach będą głowić się, ile jeszcze razy zmieniane będą zasady ciągle "aktualizowanej" matury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.