Facebook Google+ Twitter

Przyszłość dla osób niewidomych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-08 13:09

Obecnie coraz więcej niewidomych potrafi odnaleźć się nie tylko w życiu codziennym ale i zawodowym. Potrafią sami radzić sobie z problemami bez pomocy bliskich.

To właśnie urządzenie nazywane nawigatorem może pomóc osobom niewidomym. / Fot. Monika MaciejewskaDzięki determinacji, sile i chęci, część niewidomych zostaje pedagogami czy tłumaczami, spełniając swoje marzenia. Jak się okazało ogromną szansą dla tych ludzi stały się programy umożliwiające im swobodne i bezpieczne pojawienie się na rynku pracy.

Sposobem ułatwiającym wejście niewidomych na rynek pracy jest program GPS (Global Positioning System). Właśnie to urządzenie, nazywane nawigatorem, pomoże osobie niewidomej w poruszaniu się po nieznanych miejscach. Mając je przy sobie stanie się osobą samodzielną.

Osoby niewidome z dnia na dzień dostrzegają perspektywy. Wiele z nich ma odwagę do podjęcia samodzielnej pracy w określonym zawodzie.

Zatem osoby niewidome nie muszą już siedzieć w domu. Wystarczy im tylko odpowiednia motywacja do podjęcia pracy, rozwijania zainteresowań, dalszej nauki oraz żarliwa wiara w spełnienie marzeń!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekaw. A jak by tak jeszcze napisała jak działa to urządzenie było by dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.