Facebook Google+ Twitter

Przyszłość francuskiego dziennika jest w internecie?

Jeden z francuskich dzienników „France Soir” ukazujący się od 1944 roku napotyka na poważny kryzys. W najbliższych dniach dowiemy się czy dziennik zostanie zamknięty, czy przejdzie do historii z innego powodu - jako pierwsza francuska gazeta, która trafiła "z papieru" w internet.

 / Fot. France SoirHistoria "France Soir", codziennej gazety wielu Francuzów, jest bogata i zawiła. Założona w pierwszych dniach po wyzwoleniu od okupacji niemieckiej przez dwóch dziennikarzy prasy podziemnej - R. Salmona i P. Viannay - zyskała od samego początku powszechny szacunek i rozgłos.

W czasach swojej świetności drukowała nawet 2 mln nakładu, zatrudniając 450 dziennikarzy. Przejęta w 2009 przez A. Pugaczewa (syn miliardera Sergieja Pugaczewa), mając 200 tysięcy nakładu codziennego, miała ambitny plan rozwoju.

Dzisiaj, po dwóch latach, bilans to katastrofa. Nakład gazety spadł do 70 tys., a jak donosi francuski "Le Monde", za rok 2010 odnotowano 31 mln euro strat. Wszyscy oczekują podjęcia drastycznych kroków, które mają być ogłoszone w piątek 14 października.

Tego dnia dowiemy się, czy gazeta zostanie po prostu zamknięta, czy tytuł utrzyma się jako dziennik na stronach internetowych. Bez względu na to jaka zapadnie decyzja oczekiwane są masowe zwolnienia dziennikarzy i innych pracowników gazety.

Rosyjski bogacz po wykupieniu gazety "utopił" tutaj dodatkowo 100 mln euro i przeszkodził w karierze wielu dziennikarzom - to cena za "zabawianie się" prasą.

Oceń materiał, kliknij gwiazdkę. Autor najwyżej oceniony dostaje 150 zł!
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rex
  • Rex
  • 11.10.2011 23:39

A w jaki to sposób "rosyjski bogacz" przeszkodził w karierze wielu dziennikarzom? Tym, że przez dwa lata ich finansował?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.