Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5397 miejsce

Przyszłość grupy HIM w rękach fanów Villego Valo

Ostatni album fińskiej grupy HIM został wydany w 2006 roku. Już wtedy było wiadomo, że wokalista formacji, Ville Valo ma w planach wydanie swego pierwszego solowego albumu. Entuzjastyczne przyjęcie singla "Summer Wine" może pogrzebać HIM

Ville Valo z czasów HIM / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Ville_Valo.jpgVille Valo nie poprzestał na planach. Stworzył nawet materiał na swoją płytę, ale macierzysta formacja podebrała mu kilka piosenek i trzeba było przełożyć datę wydania krążka co najmniej o kolejny rok.
Na razie nic nie wiadomo o tym, że Valo wyda tę płytę niedługo, chociaż piosenka "Summer Wine" - zaśpiewana wspólnie z Natalią Avelon - jest już jakiś czas nie tylko w publicznym obiegu, ale i w czołówce europejskich list przebojów.

Z pewnością sukces singla "Summer Wine" daje wokaliście HIM do myślenia. Mimo że powstał on tylko na potrzeby filmu "8 Miles High", może warto byłoby pójść za ciosem i postawić na karierę solową, tym bardziej, że piąta, pełnowymiarowa płyta Finów nie sprzedała się rewelacyjnie. Byc może jest to konsekwencją przejścia kapeli z ogromnej wytwórni Warnera do małej wytwórni Sire i skazanie się zespołu na mniejszą promocję.

HIM wydaje płyty średnio co dwa lata, więc tego roku może nieco odpocząć.
W końcu trzeba będzie jednak wybrać między pracą w zespole, a nagrywaniem płyt solowych, a to może oznaczać tylko jedno - rozpad HIM (przez kariery solowe rozpadły się takie zespoły jak Spice Girls, czy Take That).

Za sukces artysty w dużej mierze odpowiadają fani, którzy kupują płyty, oddają swoje głosy na listach przebojów. I to oni (nie wiedząc o tym) mogą sprawić, że nowa płyta grupy HIM nie ujrzy nigdy światła dziennego, a ich ekscentryczny idol z Finlandii zacznie pracować wyłącznie na swoje konto. Wystarczy, że dalej będą entuzjastycznie reagować na muzykę pod szyldem Ville Valo, a sam bohater będzie nagrywał tak świetne piosenki, jak "Summer Wine".

Ville Valo odszedł od charakterystycznego wyglądu z przeszłości. Skrył swoje dawne oblicze pod kapeluszem, gęstą brodą i długimi wąsami. Czyżby chciał odciąć się od tego, co robił do tej pory z zespołem HIM? Nie jest to wykluczone, ale jeśli chce naprawdę zerwać z przeszłością i zaistnieć jako solowy artysta, musi zacząć komponować inną muzykę - zrezygnować z grania lovemetalu na rzecz popu. Wybór należy do niego. I do fanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

angelgirl
  • angelgirl
  • 29.04.2012 17:35

O PRZEPRASZAM nICKELBACK JUŻ mają nowy albbum iv piosenki jak choćby ullaby czy When we stand Together

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolegę Balkusa proponuję przesunąć do sekcji gimnastycznej, bo wstyd tak pisać o muzyce i się nie znać... ;] Pozdro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm...niestety widać, że tekst został napisany przez ,,nie-fana" grupy HIM ale także przez kogoś totalnie niedoinformowanego.Plotki o rozpadzie grupy krążą już od ponad 3 lat od kiedy pan Valo zaczął udzielać się w projektach innych artystów, ale grupa nie rozpadła sie-co więcej nowy krążek HIM ,,Venus Doom" ujży światło dzienne już 17 września-trasa koncertowa po USA się kręci a grupa ma w planie jeszcze wiele projektów. Ville Valo juz niejednokrotnie deklarował wydanie solowego krążka, ale jak do tej pory skończyło sie na kilku kawałkach z popularnymi fińskimi wykonawcami-w tym świeższy niż ,,Summer Wine", ,,Just for tonight" nagrany z Manna (fińską wokalistką-prywatnie żoną gitarzysty HIM Linde'a), którego raczej nie usłyszymy już w polskich stacjach muzycznych...pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.06.2007 22:20

A może nie kariery solowe są przyczyną rozpadów takich formacji, a po prostu fakt, że są to bandy 0.5 lub 0.25 dekady.
Pierwsza, druga płyta, coś nowego wzrusza zastanym gruntem rynku, a kolejne płyty to "nic nowego" i równia pochyła...
Wystarczy przypomnieć sobie dzieje kapel (weźmy te rockowe) jak Creed, albo "staruszka" Nickelback który od prawie 3 lat nic nie spłodził.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.