Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6394 miejsce

Przyszłość w kartach ukryta? Wróżka prawdę ci powie...

Czy rzucone na stół karty tarota dadzą odpowiedzi na dręcząca nas pytania? Czy przyszłość ukryta jest w liniach dłoni? Od razu ostrzegam - osoby wierzące w nadprzyrodzone umiejętności wróżek niech nie czytają tego artykułu!

Zasłyszane u fryzjera

Z czego wróżka przepowie przyszłość? / Fot. AKPAMały zakład fryzjerski. Fryzjerka, czesząca na oko sześćdziesięcioletnią kobietę i ja – z niecierpliwością czekająca na swoją kolejkę. Przeglądając od niechcenia jakąś nudną, babską gazetę mimowolnie podsłuchuję rozmowę:
– I wie pani, ona powiedziała wszystko przewidziała. Powiedziała mi takie rzeczy z mojego życia, których nie miała prawa wiedzieć. Na przykład siedzimy i ona ni z tego ni z owego pyta się czy mam problemy z układem oddechowym. I radzi, żeby zmienić lekarza – a ja czułam, że te jego metody nie przynoszą efektu. No skąd mogła to wiedzieć, pani Marzenko, skąd? Albo powiedziała, że mój syn jest bardzo blisko mnie i daleko jednocześnie – znów się sprawdziło, bo jest w Stanach, ale kontakt mamy bardzo dobry. – Gryzę się w język, żeby czegoś obraźliwego nie powiedzieć. Przykłady przytoczone przez kobietę wcale nie przekonują mnie o prawdomówności wróżki, raczej o sprycie tej kobiety – stwierdzenie, że ktoś jest blisko mnie i daleko jednocześnie pasuje mi prawie do każdego członka mojej rodziny, przyjaciela czy znajomego.

– Och! Tak, niesamowite… Chciałabym kiedyś pojechać – zastanawiam się, czy fryzjerka przytakuje mechanicznie czy naprawdę jest oczarowana możliwością odczytania jej przyszłości z kart tarota lub z dłoni.
– To jak pani, Marzenko, podrzucę ten adres. Dziś, albo jutro.
– Tak, tak, koniecznie. A ile one bierze?
– Czterdzieści złotych za godzinę. – Pomyślałam: Cztery dychy za godzinę! Chyba zostanę wróżką…

Co w trawie piszczy…

Do takiej wróżki trzeba się wybrać osobiście. Jednak dobrą i rzetelną – jeśli wierzyć opisom – wróżbę można dostać nie ruszając się z domu. Wystarczy wpisać odpowiednie słowo w wyszukiwarce Google lub wejść np. na serwis Magia. Na poszukiwaczy szczęścia czeka tam dwadzieścia siedem wróżek i wróżbitów. Mamy do wyboru osoby specjalizujące się w różnych rodzajach wróżb: od tarota, run, kart klasycznych czy Feng Shui poprzez numerologię, Kabałę i jasnowidzenie, po rzeczy tak egzotyczne, jak karty anielskie czy pismo automatyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie! Kontakt z nimi jest bardzo prosty – wystarczy wysłać sms, maila czy zadzwonić pod odpowiedni numer 0-700.

Ceny internetowych wróżb wahają się od 45 zł do 120 zł. Mechanizm jest bardzo prosty – zazwyczaj, po wysłaniu e-mail z zapytaniem do wróżki dostajemy wiadomość z numerem konta, na które mamy wpłacić odpowiednią sumę. Po uiszczeniu kwoty wróżka, poszukując odpowiedzi na nurtujące nas pytanie lub pytania (każde kolejne zwiększa opłatę) rzuca karty tarota lub, korzystając ze swoich nadprzyrodzonych zdolności, przewiduje przyszłość. W efekcie mamy znacznie uszczuplony portfel i… wróżbę, podobno zawierająca unikalną wskazówkę, która pozwoli nam uniknąć licznych nieprzyjemności w życiu.

Wróżka prawdę ci powie?

Trudno mi uwierzyć, że gdzieś w kartach czy w liczbach są zapisane losy ludzkości. A nawet jeśli są – nie wierzę, że ktoś mógłby to zinterpretować. Droga człowieka przez życie jest bardzo kręta i poplątana – czasami wydaje mi się, że nie potrafimy zrozumieć chwili obecnej, nie wspominając nawet o przyszłości. Czy, patrząc na linie prawej reki młodej kobiety, można dostrzec jej przyszłość? Czy rzucone na stół karty tarota dadzą odpowiedzi na dręcząca nas pytania? Czy po dodaniu cyfr naszej liczby urodzenia otrzymamy klucz do interpretacji naszego przeznaczenia? Dla mnie odpowiedź na wszystkie te pytania jest jednoznaczna – nie!

Wszystko zależy od tego, w co i komu wierzymy. Ktoś uwierzy cygance na targu, która nagabuje każdego przechodzącego człowieka o dwadzieścia groszy za kilka słów „prawdy.” Ktoś zmieni swoje życie, porzuci prace i zerwie oświadczyny z powodu złowrogich słów wróżki: „nie będziesz szczęśliwa z tym czarnym.” Komuś spełni się rzucona zaszyfrowanym językiem przepowiednia, więc będzie starał się przekonać każdego o prawdomówności i niezwykłości wróżek. A ktoś inny popatrzy na nich wszystkich z lekkim, ironicznym uśmiechem i zamruczy pod nosem: „każdy jest kowalem swojego losu!”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marta
  • Marta
  • 27.09.2010 21:29

Ciekawy tekst.Ja osobiście lubię taki "klimaciki".Byłam u kilku wróżek w swoim życiu.Z lepszym lub gorszym skutkiem.Są takie,na których wspomnienie chce mi się śmiać.Ale i są te warte wspomnienia.Świetna jest wróżka w Katowicach-Ania Majchrowicz ze Świata Wróżek.Świetna,taka wróżka XXI wieku.Ma cholera talent-tyle rzeczy mi powiedziała,że chylę czoła,no i ma świetną wiedzę z tych tematów.Coś wtym jest;magia,czary były zawsze i chyba będą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina Wójtkiewicz
  • Karolina Wójtkiewicz
  • 19.09.2010 13:36

Ja znam ciekawą wrózkę... nazywa się Angelika, jej gg 15583. ma bardzo trafne przepowiadania.
Pomogła mi w wielu kwestiach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Ciekawy tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.