Facebook Google+ Twitter

Przyszłość Zatonia tworzą mieszkańcy

Wieś zamieszkuje tylko 600 mieszkańców, ich osiągnięcia są ogromne bo kochają swoją miejscowość stanowiącą ich "Małą Ojczyznę", bo tutaj jest ich miejsce, nigdy nie opuszczą Zatonia.

 / Fot. Fot. Dariusz Pawlak Zamieszkała przez prawie 600 mieszkańców wieś Zatonie wchodząca w skład gminy Zielona Góra ożywiła się, jej mieszkańcy są dumni z tego, że mieszkają wtutaj. Bliskość Zielonej Góry oraz wspaniałe położenie wzdłuż strumienia Dłubnia wpadającego w pobliżu wsi do rzeki Śląska Ochla przyciągają do zamieszkania między innymi mieszkańców Zielonej Góry - twierdzi Dariusz Pawlak mieszkaniec Zatonia. Dodatkowym walorem są wspaniałe lasy otoczone pachnącymi łąkami. Wspaniałym cudem natury jest park znajdujący się w środku wsi, jego wyjątkowa roślinność, wielowiekowe drzewa i ruiny zabytkowych budowli świadczących o bogatej historii przyciągają coraz więcej turystów i kuracjuszy.

W tej wspaniałej miejscowości 25 lutego 2011 roku swoją działalność rozpoczęło Stowarzyszenie „Nasze Zatonie” którego prezesem został Henryk Dzięgiel. Celem stowarzyszenia jest tworzenie pozytywnego wizerunku i przyjaznej atmosfery w tworzeniu przyszłości ich kochanego Zatonia, ich małej, kochanej Ojczyzny.

Stowarzyszenie „Nasze Zatonie” prowadzi piękną stronę internetową, na której możemy znaleźć wszystko co dotyczy tej pięknej miejscowości. Wspaniałe opisy bogatej historii, zabytków architektonicznych i przyrody oraz wszystkiego co dzieje się w Zatoniu nie pozwalają oderwać się od jej czytania, zachęcam więc do jej odwiedzenia. Adres strony Zatonia: http://www.naszezatonie.org.pl/ Członkowie stowarzyszenia oraz wszyscy mieszkańcy Zatonia proszą także o oddanie głosu na ich stronę która bierze udział w konkursie.
Adres do głosowania: http://www.konkurs.kss.org.pl/rejestracja.php?wartosc=www.naszezatonie.org.pl Głosy można oddawać do 25 czerwca br.

Galeria zdjęć z Zatonia:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zatonie_kolo_zielonej_gory_galeria_zdjec_307343.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.