Facebook Google+ Twitter

Przyszły szef niemieckiej dyplomacji nie zna angielskiego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-29 12:28

Niemieckie media komentują wczorajszy lapsus lidera liberałów Guido Westerwellego, który na konferencji prasowej odmówił odpowiedzi po angielsku.

Komentatorzy zauważają, że Westerwelle nie jest jedynym niemieckim politykiem, który ma kłopoty z językiem światowej dyplomacji.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej dziennikarz BBC chciał zadać politykowi pytanie po angielsku i w tym języku uzyskać odpowiedź. "Jesteśmy na konferencji w Niemczech. Tutaj mówimy po niemiecku" - odpowiedział Wersterwelle.

Według niemieckich mediów, Westerwelle typowany na nowego szefa dyplomacji, nie mówi po angielsku zbyt biegle. Ale, jak zaznacza "Financial Times Deutschland", przygotowując się do nowej roli uczy się tego języka. Dziennik ironizuje, że wymagająca poprawy angielszczyzna ma wsród niemieckich ministrów spraw zagranicznych długą tradycję.

Westerwelle w pierwszej kolejności musi uważać, żeby nie mówic niewłaściwych rzeczy po niemiecku - żartowała dziś komentatorka telewizji informacyjnej N24. Podczas tej samej konferencji prasowej szef liberałów przejęzyczył się, mówiąc, że prezydent Obama rozpoczął "nowy rozdział zbrojeń". "Oczywiście miałem na myśli rozbrojenie" - poprawił się natychmiast Guido Westerwelle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.