Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14235 miejsce

Przytulamy Pajacyka! rusza nowa akcja PAH

W niedzielę, 5 grudnia każdy będzie mógł przytulić Pajacyka. Akcja odbędzie się równocześnie w pięciu miastach Polski (Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Toruniu), dokładnie w południe. Jej celem jest zwrócenie uwagi na program Pajacyk.

 / Fot. logo

„Kliknij” w poduszkę


Najważniejszą atrakcją wydarzenia będzie pięć osób w kostiumach Pajacyka, po jednej w każdym mieście. Główni „przytulacze” będą mieli na brzuchu poduszkę z napisem „Przytul Pajacyka”. To oni będą chłonąć uściski od setek osób, które zjawią się na akcji i symbolicznie „klikną” w ich poduszkę. Akcja ma na celu uwrażliwienie ludzi na program dożywiania dzieci w szkołach, który jest prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną nieprzerwanie od 1998 roku. PAH zbiera pieniądze na obiady dla dzieci w szkołach i świetlicach także za pośrednictwem strony internetowej. Dzięki jednemu kliknięciu w brzuszek Pajacyka, przyczynisz się do tego, że głodne dziecko dostanie ciepły posiłek.

Przytulanie uspokaja i zwiększa zaufanie, przytulając stajemy się altruistyczni, nastawieni na drugiego człowieka. Połączenie akcji Pajacyk z Darmowym Przytulaniem może uświadomić, że z każdym kliknięciem pomagamy konkretnej osobie. – twierdzi pomysłodawczyni akcji, Katarzyna Janicka.

Dodatkowe atrakcje


Nie zabraknie gwiazd, które uatrakcyjnią przebieg akcji i ośmielą niepewnych „przytulaczy”. W Krakowie będą to: piosenkarka Magdalena Steczkowska i tancerz Aleksander Kopański - krakowianie spotkają się pod Empikiem na Rynku Głównym. W Warszawie moc uścisków wypłynie spod Kolumny Zygmunta na Krakowskim Przedmieściu, a gośćmi specjalnymi będzie aktorka Agata Załęcka i dziennikarz Rafał Bryndal. Wrocławianie będą się przytulać na Rynku koło fontanny, wraz z aktorami: Anną Ilczuk i Michałem Mrozkiem. W Poznaniu chętni do „kliknięcia” w brzuszek Pajacyka zbiorą się na Starym Rynku pod Ratuszem (Koziołkami), a w Toruniu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Dokładne informacje o przebiegu happeningu można przeczytać na Facebooku (http://www.facebook.com/przytulpajacyka).

Przytulanie za darmo


Happening jest organizowany przez agencję PR OmniPro i inicjatywę społeczną Free Hugs Kraków, która poprzez Internet inicjuje spotkania ludzi, którzy na ulicach rozdają darmowe uściski. Do akcji dołączył się również Flash Mob Kraków.
Wspieranie PAH, to szczytny cel, który w tym przypadku wiąże się z dobrą zabawą. Poza nagłośnieniem akcji Pajacyk, będzie to również okazja do przekazywania nieznajomym uścisków ciepła, które z pewnością przydadzą się w zimny, grudniowy dzień. - mówi Kamil, krakowski student, który brał udział w kilku akcjach Free Hugs i zadeklarował obecność także na tej.

Pomysłodawcą akcji Free Hugs jest Australijczyk Juan Mann, który w 2004 roku wyszedł na ulice Sydney z kartonem informującym, że rozdaje on darmowe uściski. Mężczyzna przyznał, że wymyślił akcję dzięki swojej mamie, która zmarła, ale pozostawiła na zawsze w jego pamięci ciepłe uściski, które często rozdawała bliskim. Syn postanowił ją naśladować, ale w stosunku do nieznajomych. Zaczęło się od jednej osoby, uśmiechu, podziękowania. Potem nieoczekiwanie do Juana zaczęli dołączać inni. Ci, którym uścisk był tego dnia potrzebny i chcieli go przekazać dalej, ale także ci, którym akcja wydała się ciekawym sposobem spędzenia czasu i przełamania codziennej sztampy. Wydarzenie powtórzono kilka razy, aż ktoś w końcu zarejestrował je na kamerze i ktoś zmontował film. Powstała kilkuminutowa historyjka opatrzona wzruszającą muzyką, która ukazała się w Internecie i w błyskawicznym tempie obiegła cały świat. Niespodziewanie po jakimś czasie na ulice w różnych krajach zaczęły wychodzić pojedyncze osoby z transparentami krzyczącymi: „Darmowe przytulanie". Internet odpowiedział na to równie szybko. Lawinowo zaczęły się pojawiać filmiki z akcji w Rzymie, Madrycie, Nowym Jorku, Berlinie... ale także w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.