Facebook Google+ Twitter

Przytulanie - darmowy lek na smutki

Warszawski placyk w okolicach stacji Metro Centrum opanowała grupa kilkudziesięciu osób, które zachowywały się co najmniej nietypowo jak na to zaganiane, pędzące i często smutne miasto. Ściskali, przytulali i tulili każdego kto chciał.

Darmowe przytulanie, fot. Agnieszka GierczakPlacyk przed stacją Metro Centrum jest miejscem, gdzie często można natknąć się na barwne i nietypowe zjawiska bądź zachowania. To tu grają, śpiewają i tańczą Indianie, różne kościoły głoszą słowo boże, przeciwnicy wojny w Iraku nawołują do wycofania polskich wojsk z Bliskiego Wschodu. Wczoraj hałas i zamieszanie były o wiele większe niż zazwyczaj.

Darmowe przytulanie, fot. Agnieszka Gierczak
Wszystko za sprawą grupki ludzi, która zorganizowała akcję „Darmowe przytulanie” na wzór „Free Hugs”, które odbyło się już w kilku innych państwach świata, takich jak Australia czy Anglia. Wczoraj o godzinie 13 przytulano się w kilkudziesięciu miastach Polski.

Dlaczego postanowiono zaadoptować na nasz grunt tę budzącą powszechne zdziwienie akcję?
– Chciałem trochę rozweselić siebie i innych – powiedział mi Mariusz Kazimierczak

Darmowe przytulanie, fot. Agnieszka GierczakPrzebieg tego nietypowego wydarzenia jest dość prosty - należy bezinteresownie przytulić się do drugiego człowieka. Proste? Niekoniecznie. – Niektórzy udają, że nas w ogóle nie widzą, albo idą okrężną drogą – powiedziała "Wiadomościom24.pl" 15-letnia Andżelika Ochędowska, która już drugi raz bierze udział w tej akcji.

Młodzi ludzie, którzy zorganizowali „Darmowe przytulanie” byli jednak bardzo zdeterminowani. Utworzyli mur, który rozciągał się na całą szerokość placyku, tak że przejść na drugą stronę mógł tylko ten, kto dał się uściskaćDarmowe przytulanie, fot. Agnieszka Gierczak. Skandowano hasła – Przytul mnie! Darmowe przytulanie!

Przechodnie początkowo byli mocno zszokowani i zdezorientowani, ale część chętnie odwzajemniała objawy serdeczności. Można było zaobserwować wielu ludzi, którzy wchodzili na placyk zamyśleni, ponurzy, a nawet smutni. Krótki, ale serdeczny, bezinteresowny uścisk działał na nich jak najlepsze lekarstwo.

Darmowe przytulanie, fot. Agnieszka Gierczak– Najczęściej przytulają się młodzi ludzie i starsze panie, które patrzą na nas jak na taką dobrą młodzież. Bardzo pozytywnie postrzegają nas turyści i mówią, że u nas w Polsce jest tak miło i wesoło – mówi Andżelika.
Rzeczywiście, gdyby ktoś był przejazdem w naszym państwie i zobaczył tylko tłumy ściskających się, wesołych, roześmianych ludzi to Polska musiałaby wydać mu się niezwykle ciekawym miejscem...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Z. Grzybek
  • Z. Grzybek
  • 11.12.2010 14:59

Kochani,bardzo lubię różne wyskoki młodych,oby tylko były mądre,lubię jak ludzie siebie szanują i uśmiechają się do siebie,nie muszą mi na szyji wisieć.
Ale jeżeli ja bym szła ze swoim narzeczonym,a żuciła się taka piękna mu na szyję,napewno ją bym ugryzła,chyba że w tym samym czasie uściskałby mnie piękny chłopak.A dziiś kiedy,już mam naście latek,to tylko bym się pośmiała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Milutki artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna relacja Agnieszko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.