Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2992 miejsce

Przywiązał psa do drzewa i skazał na śmierć głodową

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2010-04-02 10:25

Pies został przywiązany do drzewa na bardzo krótkim kablu, który uniemożliwiał jakikolwiek ruch. Na pysku miał kaganiec. Zdechł z głodu i pragnienia. Zwierzę zostało znalezione na polu, za szkołą przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie.

 / Fot. TOZ w GnieźnieTrudno określić rasę tego czworonoga. Człowiek, który go przywiązał był bezwzględny - aby pies nie szczekał lub nie próbował odgryźć swojej uwięzi, założył mu na pysk skórzany kaganiec. Nie wiadomo jak długo się tam znajdował.

- Wiadomo jednak, że człowiek, który to zrobił był sadystą. Nikt, kto posiada chociaż minimum uczuć, nie skazuje innej żywej istoty na takie cierpienie i śmierć w takich męczarniach - mówi zrozpaczona Janina Matczyńska, z gnieźnieńskiego oddziału TOZ. Towarzystwo o sprawie powiadomili strażnicy miejscy w sobotę.

- Dostaliśmy anonimowe zgłoszenie o przywiązanym psie do drzewa - mówi Piotr Wierciński, komendant Straży Miejskiej w Gnieźnie. Przyznaje, że na miejscu funkcjonariusze zastali makabryczny widok.

- Porobiliśmy zdjęcia i o spawie powiadomiliśmy gnieźnieński oddział Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Mam nadzieję, że uda się odnaleźć człowieka, który tak brutalnie postąpił z tym psem - mówi komendant Wierciński.

Również członkowie towarzystwa liczą na to, że sprawca zostanie złapany oraz ukarany. Sprawa już została zgłoszona na policję. Janina Matczyńska przyznaje, że w czasie swojej długoletniej działalności w organizacji, po raz pierwszy spotkała się z przykładem takiego okrucieństwa wobec zwierzęcia.

Ten pies nie mógł się ruszyć, nie mógł szczekać, bo jego pan założył mu kaganiec, nie jadł, sądząc po wyglądzie wiele dni, nie pił. Ktoś go zostawił w ustronnym miejscu, bo miał nadzieję, że nikt długo go nie znajdzie

- Ten pies nie mógł się ruszyć, nie mógł szczekać, bo jego pan założył mu kaganiec, nie jadł, sądząc po wyglądzie wiele dni, nie pił. Ktoś go zostawił w ustronnym miejscu, bo miał nadzieję, że nikt długo go nie znajdzie. Proszę powiedzieć kto jest skłonny skazać zwierzaka na coś podobnego? Mi trudno to wyjaśnić - mówi Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, przyznaje, że wpłynęło do nich zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W tej sprawie, jak słyszymy, wszczęto już dochodzenie.
Karolina Barełkowska

Więcej: czytaj na stronie Głosu Wielkopolskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Jankowska
  • Katarzyna Jankowska
  • 27.12.2010 22:48

Jest to pies rasy dog niemiecki :) trudno patrzec na tak bezbronne stworzenie które tak bezlitosny los musiał spotkac ... niestety polska jest krajem w którym nawet ludziom nie ma jak pomóc a co dopiero zwierzętom no niestety tak bywa wkoncu cała ta polityka patrzy tylko na siebie i na forse i nic z tym nie próbuje zrobić a takich wypadków niestety jest coraz więcej ale co zrobic gdy ludzie patrzą tylko na siebie ..?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mona787
  • Mona787
  • 18.12.2010 22:31

Komentarz został ukrytyrozwiń
9179
  • 9179
  • 14.12.2010 00:30

Zabić szmatę!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
magda j
  • magda j
  • 20.10.2010 17:15

Dlaczego w tym kraju nie ma właściwej, adekwatnej do takiego czynu kary. Jak można być tak okrutnym, aby żywe stworzenie skazać na najgorszą chyba śmierć - powolną, w pełnej świadomości, do końca czekając na to, że może ktoś w końcu nadejdzie i przyniesie ratunek.
Straszne cierpienie tego psiaka tak strasznie kluje w serce

Komentarz został ukrytyrozwiń

mi także brakuję słów w obliczu takich wydarzeń, z drugiej strony chyba nie potrafiłbym wytrwać w ludzkich cnotach gdyby przyszło mi trafić na tego "właściciela" ,mam tylko szczere nadzieje, że kiedyś spotka go kara i to nie ze strony wymiaru sprawiedliwości a z rąk podobnych osób do mnie.. ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam słów. Mam zapalenie oskrzeli ale podniesiona gorączka o jeden stopień to zasługa "pana właściciela". Nie wiem czemu ale święcie wierzę, że jeśli łatwo zadać ból zwierzęciu to potem jest dziecko, czarny, bezdomny, kobieta. Inne stworzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale całe szczęście mamy jaszcze A.S.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za ważny tekst - zdjęcie jest małe, więc nie epatuje, ale ważne, bo ludziom wyobraźni nie starcza, a i identyfikacja łatwiejsza. Co do komentarzy antykatolickich, to trzeba raczej krytykować pseudokatolicyzm - fasadę za którą nieuczciwi, podli ludzie ukrywają swoją ochydę i bezmyślność, wygodny parawan biernego, zakłamanego uczestnictwa we mszy i innych obrządkach(puste przysięgi małzeńskie np!), co nie czyni naszego kraju chrześcijańskim, tylko kołtuńskim i prostackim. Jesli ludzie mogą codziennie powtarzać piękne słowa o miłosierdziu, a jednocześnie marzy się im lincz, zamiast poważnego zainteresowania losem zwierząt w najblizszej okolicy, to mogą sobie myśleć, że są lepsi od tych bezmyślnych okrutników, ale nie czyni to z nich bynajmniej lepszych chrześcijan i mądrzejszych ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pytanie: czy u nas kary są wystarczające za takie czyny w stosunku do zwierząt?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny dramat brata mniejszego i najwierniejszego przyjaciela człowieka.I do tego w chrześcijańskim kraju. Za teks dla mnie b. ważny.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.