Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7373 miejsce

Pakistańscy talibowie w liście do Malali Yousafzai: Możesz wrocić i uczyć się w kraju

Jeden z przywódców pakistańskich talibów napisał list do 16-letniej Pakistanki, postrzelonej w ubiegłym roku i zaproponował powrót do kraju i naukę w szkole koranicznej.

Malala Yousafzai źródło - http://www.youtube.com/watch?v=9F5yeW6XFZk / Fot. print screenJak donosi BBC, pakistański talibski przywódca, Adnan Rasheed w swoim liście do Malali wyraża ubolewanie, że w ubiegłym roku pakistańscy ekstremiści oddali strzały w jej kierunku, usiłując ją zabić. Przekonuje, że nie chciał, by takie zdarzenie miało miejsce.

Próżno w liście do Malali doszukiwać się jednak przeprosin ze strony Rasheeda. Pojawiają się natomiast słowa inne. Adnan Rasheed twierdzi, że oddane do niej strzały nie były odpowiedzią na kampanię Malali w sprawie edukacji dziewcząt, ale dlatego, że prowadziła antytalibską "kampanię oszczerstw".

W zasadzie podążając za słowami Rasheeda, nie można wykluczyć dalszych zamachów na nastolatkę, gdyż swoich poglądów w odniesieniu do ekstremistów Malala nie zmieniła.

Kopia listu trafiła do wielu agencji informacyjnych na całym świecie.

Warto wspomnieć w tym miejscu o wypowiedzi Malali przed forum ONZ w ubiegły piątek, w której przekonywała, że ekstremiści najbardziej boją się edukacji. Przekonywała o konieczności edukacji wszystkich dzieci, w tym dzieci terrorystów.

Nastoletnia Mala Yousafzai jest uważana za kandydatkę do Pokojowej Nagrody Nobla. Swoją odwagą, poświęceniem i stanowczością przypomniała światu o zależnościach pomiędzy fanatyzmem ekstremistów a brakiem edukacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Klasyczny przykład praktycznego zastosowania metody: "kłamstwo dla dobra religii jest czymś w porządku".
Inaczej mówiąc jak ona tam pojedzie, to ją zabiją mówiąc "przecież nie mówiliśmy na poważnie tego, że będziesz mogła się uczyć"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.