Facebook Google+ Twitter

Przywódca zbuntowanych betanek zawarł ugodę z policją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 22:26

Nieformalny przywódca zbuntowanych betanek z Kazimierza Dolnego, ksiądz Roman K. osiągnął porozumienie z policją. Oskarżony jest między innymi o znieważanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów podczas eksmisji oraz o naruszenie miru domowego.

Nie udało się natomiast doprowadzić do ugody z przedstawicielem Zakonu Betanek. W zaleconym przez sąd na początku marca postępowaniu mediacyjnym księdza Romana K. z policją uczestniczyli również psycholog i komornik. Tu także - według nieoficjalnych informacji - udało się osiągnąć kompromis.

Jutro w sądzie rejonowym w Lublinie kolejna odsłona procesu księdza Romana K., podczas której skład sędziowski będzie musiał rozstrzygnąć - czy przyjmuje zawarte ugody i co dalej z zarzutami dotyczącymi miru domowego, czyli przebywania na terenie klasztoru wbrew woli właściciela.

Tak zwana "sprawa betanek" zaczęła się ponad trzy lata temu, gdy część zakonnic nie podporządkowała się władzom kościelnym, które odwołały z funkcji przełożonej Jadwigę L. Władze kościelne wykluczyły ją z zakonu, a władze zakonne wystąpiły do sądu o eksmisję zbuntowanych sióstr z klasztoru. Eksmisja nastąpiła w październiku 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.